آموزش رایگان بورس + فایل صوتی رایگان

آموزش رایگان بورس

بازار بورس یکی از جذاب ترین بازار های مالی و سرمایه گذاری می باشد که در سالیان گذشته نیز بیشترین بازدهی به نسبت دیگر بازار های سرمایه را داشته و افراد زیادی را به خود جذب کرده است. بسیاری از افراد تنها با شنیدن اخباری از رشد مثبت شاخص بورس به این بازار پر هیاهو جذب می شوند جایی که قیمت سهام ها هر روز نوسان می کنند و با عرضه و تقاضا تعیین می شوند.

اما طبیعتا برای کسب سود و بازدهی نیاز به آگاهی و آموزش بورسی می باشد مگرنه بازار بورس برای کسانی که آموزش مناسبی در این مورد ندیده اند یکی از بازار های خطرناک و پر ریسک می باشد که ممکن است پول خود را از دست می دهند.

در این مطلب می خواهیم به آموزش رایگان بورس و مباحث مقدماتی مورد نیاز جهت آشنایی با این بازار بپردازیم.

بورس چیست؟!

اگر بخواهیم خیلی ساده بورس را تعریف کنیم باید بگوییم بورس بازاری است که در آن معامله گران می توانند موارد مختلفی را خرید و فروش کنند و برای این کار می توان بورس های مختلفی را با قوانین خاص تشکیل داد مثل بورس ارز یا بورس کالا ، البته ما در ابتدا هدفمان بورس اوراق بهادار است و در ادامه دروس به انواع بورس ها خواهیم پرداخت.

بورس اوراق بهادار بازاری است که شرکت های سهامی عام زیر نظر سازمان بورس سهام خود را در آن عرضه می کنند و عده ای که خریدار هستند سهم این شرکت ها را می خرند. خریداران سهم می توانند شرکت های بزرگ سرمایه گذاری باشند و یا فردی مثل من و شما. هرکس هم به اندازه پولی که دارد می تواند سهم بخرد. حداقل مبلغ برای خرید سهم یک شرکت در بورس ایران ۱۰۰ هزارتومان است. همچنین در بورس اوراق بهادار خرید و فروش اوراق مشارکت نیز صورت می گیرد که قوانین خاص خود را دارد.


برای مطالعه کامل درباره این مطلب به لینک مقابل مراجعه کنید: بورس چیست؟!


سهام چیست؟!

آموزش رایگان بورس

قطعا تا بحال در زمینه مالکیت اموال و سند مالکیت اصطلاح ۶ دانگ را شنیده اید و می دانید به این معنی است که آن زمین ، مغازه، ماشین یا هر چیز دیگری به ۶ قسمت مساوی تقسیم شده است و هر دانگ می تواند صاحب متفاوتی داشته باشد. در واقع اشخاصی که صاحب هر دانگ از آن ملک هستند با یکدیگر شریک می باشند.البته میزان مالکیت هر شخص ممکن است متفاوت باشد و نیاز نیست همگی بطور مساوی شریک باشند برای مثال ممکن است شخصی ۳ دانگ و ۲ شخص دیگر مجموعا ۳ دانگ دیگر را خریداری کرده باشند.

حال فرض کنید که می خواهیم شرکتی بزرگ را بصورت مالکیت شراکتی دربیاوریم. می توان تمام دارایی های شرکت را بین چندین شریک تقسیم کرد و چون شرکت های بسیار بزرگی وجود دارند می توان آنها را به هزاران قسمت تقسیم کرد.

به هر یک از قسمت های تقسیم شده از شرکت یک سهام گفته می شود. صاحب هر سهام نیز سهام دار نامیده می شود.

تمامی سهام داران به اندازه پولی که پرداخت می کنند صاحب سهم در شرکت می شوند و مقداری از قسمت های تقسیم شده شرکت برای آنها می شود و به همان میزان حق نظر و اظهار رای در مجامع عمومی شرکت را دارند.

برای مثال شرکت ایران خودرو به ۱۵٫۳ میلیارد قسمت تقسیم شده و هر قسمت یک سهام می باشد. هر سهام می تواند یک صاحب متفاوت داشته باشد و البته همانطور که گفتیم الزامی برای نسبت شراکت مساوی بین سهام داران نیست یعنی شخصی می تواند یک میلیون سهام داشته باشد شخصی هم می تواند ۵۰ سهم داشته باشد. هر کدام به میزان اندازه ای که پول پرداخت کرده اند سهام خریداری می کنند و به همان میزان حق اظهار نظر و رای دارند.

در بورس اوراق بهادار تهران هر سهام دارای برگه مالکیت می باشد و در واقع در بورس این اوراق سهام هستند که خرید و فروش می شوند. سهامداران شرکت صاحب و مالک اصلی شرکت می باشند و به اندازه سهامشان در سود و زیان شرکت سهیم می باشند.


برای مطالعه کامل بر روی سهام چیست؟! کلیک کنید.


انواع بورس در ایران:

در حال حاضر در کشورمان ۴ نوع بورس فعال می باشد:

 1. بورس اوراق بهادار تهران
 2. فرابورس
 3. بورس کالا
 4. بورس انرژی

به دلیل حجم بالای مطالب لطفا برای خواندن ادامه این متن به مقاله انواع بورس مراجعه کنید.


نحوه ثبت نام در بورس:

برای شروع فعالیت در بورس ابتدا به یک کد بورسی نیاز است. این کد همانند کد ملی تنها یکبار صادر می شود و تا آخر عمر فرد بدون تغییر خواهد ماند. برای دریافت کد بورسی ابتدا باید در یک کارگزاری افتتاح حساب کرد و همچنین مراحل ثبت نام سجام را نیز طی کرد.


برای مطالعه کامل درباره سجام لطفا به این مقاله مراجعه کنید : سجام چیست و چه کاربردی دارد؟!


بعد از ثبت نام در سجام و کارگزاری پس از گذشت چند روز کد بورسی که تشکیل شده از ۳ حرف اول نام خانوادگی شخص و ۵ عدد تصادفی می باشد برای شخص متقاضی ارسال می شود.

کارگزاری ها در کنار کد بورسی ، نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملاتی مختص هر فرد را نیز در اختیار آنها قرار می دهند تا افراد بطور مستقیم بتوانند به خرید و فروش سهام بپردازند.

لازم به ذکر است که برای ثبت نام در بورس به مدارک زیر نیاز است:

اصل شناسنامه و کپی صفحه اول و توضیحات
اصل کارت ملی و کپی هر دو طرف
کپی آخرین مدرک تحصیلی (برای دریافت کد معاملاتی آنلاین حداقل به دیپلم و ۱۸ سال سن نیاز است.)

نحوه خرید و فروش سهام:

در گذشته برای خرید و فروش سهام باید به تالار ها مراجعه می شد و با سفارش به کار گزاری ها معاملات انجام می شد. اما امروزه با وجود اینترنت هر شخص با ورود به محیط کاربری خود در کارگزاری ها شخصا می تواند به خرید و فروش سهام بپردازد. همچنین کاربری مناسبی که برای کاربران در فضای مجازی طراحی شده امر خرید و فروش اینترنتی را بسیار تسهیل کرده و کاربران به راحتی می توانند با چند کلیک معاملات خود را انجام داده و همچنین از دیگر مزیت های حساب های کاربری شان مانند تابلو معاملات ، نمودار ها، تاریخ و جزییات معاملات قبلی ، مدیریت پرتفوی، پرتفوی مجازی و….. بهره ببرند.

لازم به ذکر است که برای معاملات آنلاین نیاز به یک کد معاملاتی آنلاین از طرف کارگزاری می باشد که با ارائه مدارک مورد نیاز می توانید این کد را از کارگزاری خود دریافت کنید.


برای مطالعه کامل درباره خرید و فروش اینترنتی سهام و پرتفوی به مطالب زیر مراجعه کنید:

خرید و فروش اینترنتی سهام

سبد سهام یا پرتفوی چیست؟!


سود و درآمد سرمایه گذاری در بورس

آموزش رایگان بورس

برخی می پرسند که مثلا اگر مقداری پول در بورس بگذاریم ماهی چقدر در می آوریم؟!

این سوال از اساس اشتباه است و نمی توان پاسخی به آن داد. بازار بورس با دیگر مشاغل متفاوت می باشد و نمی توان برای آن درآمد تضمین شده ماهیانه در نظر گرفت اما اگر درباره درآمد بورس از ما سوال کنید خواهیم گفت:

در بورس باید دید سالیانه داشته باشید همچنین درآمد شما در بازار بورس بستگی به آموزش های بورسی شما، مهارت شما در تحلیل و معامله و….. دارد. هرچه در امر معامله گری حرفه ای تر باشید قطعا درآمد بیشتری خواهید داشت.

برای کسب درآمد در بازار هیچ محدودیتی جز علم و مهارت بورسی وجود ندارد و شما تنها در یک روز هم می توانید میلیارد ها تومان سود کسب کنید اما این به شرط تسلط کامل شما می باشد.

اگر به دنبال اعداد و ارقام هستید باید بگوییم که بطور متوسط یک معامله گر خوب در بازه ای ۵ ساله در هر ماه حدود ۱۰ تا ۱۵ % سود کسب می کند.

اما برای افراد مبتدی از سال دوم یا سوم حضور در بازار حدود ۳۰ تا ۵۰ % بازدهی سالانه مناسب بنظر میرسد.

تحلیل های بنیادی و تکنیکال در بازار سهام:

بطور کلی برای انتخاب سهام در بازار بورس از دو روش استفاده می شود که چندین سال است که در بازار های جهانی و داخلی مرسوم هستند.

تحلیل بنیادی:

در تحلیل بنیادی اساس و بنیاد شرکت و ارزش ذاتی آن سهم و سود سازی آن در آینده و دیگر موارد بررسی می شود. در یادگیری تحلیل بنیادی هیچ انتهایی وجود ندارد و تا آخرین لحظه ممکن می توان در این زمینه به یادگیری پرداخت. این نوع تحلیل به علم اقتصاد و مدیریت مالی نزدیک می باشد و از ریسک کمتری به نسبت تحلیل تکنیکال برخوردار است.

تحلیل تکنیکال:

در تحلیل تکینیکال با توجه به نمودار قیمت سهم در گذشته و ابزار های کمکی مانند اندیکاتور ها و الگو ها آینده ی سهم را پیش بینی می کنند. این تحلیل بر اساس احتمالات و رفتار بازار صورت می گیرد و نسبت به تحلیل بنیادی از ریسک بیشتری برخوردار است.

تحلیل بنیادی و تکنیکال هر کدام به تنهایی می توانند برای خرید و فروش کافی باشند اما استفاده از هر دو تحلیل ریسک معاملات را بسیار کاهش می دهد و باعث افزایش چشمگیر سود نیز می شود. بهتر است از هر دو تحلیل به عنوان مکمل های یکدیگر استفاده کنیم.

آموزش بورس:

رسیدن به موفقیت در بورس ملزم به آموزش دیدن و فراگیری مهارت های بورسی مانند تحلیل های تکنیکال ، بنیادی ، مهارت های مالی رفتاری و…. می باشد. حجم این مطالب بسیار زیاد می باشند و نمی توان در یک مطلب تمامی آنها را برای متقاضیان ارائه کرد. همچنین برای اطمینان از یادگیری کامل مطالب نیاز به تمرین و تجربه آنها نیز می باشد. در ادامه برای سهولت یادگیری فایل های رایگان آموزش بورس از گروه آموزشی کاریمو آکادمی را برای شما قرار داده ایم تا با دریافت فایل های رایگان اولین دوره آموزشی خود را شروع کنید.


پیشنهاد می کنیم پس از فایل های صوتی با دوره تحلیل تکنیکال شروع کنید: تحلیل تکنیکال چیست؟!

 

برچسب ها:

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران
افزودن نظر
 • بورس ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

  سلام
  خسته نباشید
  بزرگوار همه ۱۳ قسمت در دوره موجوده؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

   سلام بله

   پاسخ
 • محمدرضا ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر
  برای گرفتن کد معاملات انلاین توی شرایطش زدید حداقل ۱۸ سال و مدرک دیپلم
  به تازگی سهام عدالت هم آزادسازی شده و خود فرد میتونه سهامش رو خرید و فروش کنه
  اون کسانی که این شرایط رو ندارند باید چیکار کنن؟!؟!
  میشه سهامشون رو واگذار کنن؟!

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

   سلام
   در حال حاضر این محدودیت ها برداشته شده و همه افراد میتونن کد معاملاتی آنلاین بگیرین.

   پاسخ
 • عباس ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

  سلام خیلی ممنون از مطالبتون

  پاسخ
 • ehsankhalili ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

  با سلام..خواستم از اساتید محترم بپرسم ایا پکیج استادی بورس تمام اون سیزده دوره ایکه تبلیع شده را شامل میشه یا اینکه پکیج استادی خلاصه ای از این سیزده پکیج میباشد…سپاسگزارم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

   سلام وقت شما بخیر
   بله شامل تمام ۱۳ مبحث هستش و آموزش صفر تا صد بورس رو شامل میشه. بعد از گذروندن این دوره دیگه نیاز به هیچ دوره و آموزش دیگه ای نخواهید داشت

   پاسخ
 • yalda.izadpanah ۴ آذر ۱۳۹۸

  با سلام چگونه وارد سایت شویم برای ادامه دوره ی استادی یک مرداد ۱۳۸۹

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۹ آذر ۱۳۹۸

   سلام با یوزنیم و پسوردی که در اختیار دارید وارد شید

   پاسخ
 • کاظمی ۲۹ آبان ۱۳۹۸

  سلام با توجه به قطع شدن تلگرام دوره های شما در کانال تلگرام چه می شود؟ما باید چه کار کنیم؟ممنون

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۳۰ آبان ۱۳۹۸

   سلام از طریق سایت می تونید دوره های خودتون رو دنبال کنید

   پاسخ
 • A.m.i ۲۰ آبان ۱۳۹۸

  سلام. با تشکر از سایت خوبتون
  سه تا سوال داشتم ممنون میشم اگه لطف کنید جواب بدید
  اول اینکه چجوری میشه ارزش ذاتی سهام رو بدست بیاریم؟ مثلا چجوری میشه فهمید ارزش واقعی سهام با قیمت روز سهام در بورس چقدر تفاوت داره؟
  سوال دومم تاریخچه قیمت سهام شرکت از بدو ورودش به بورس رو کجا میتونم ببینم؟
  و سوال سوم هم مربوطه به فایلهای صوتی اموزشتونه. میشه بگید چه مدتی طول میکشه هر فایلی رو بذارید تو سایت؟
  باز هم ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۱ آبان ۱۳۹۸

   پاسخ سوال اول: با استفاده از تحلیل بنیادی
   پاسخ سوال دوم: بعد از تحلیل بنیادی کردن سهم ارزش ذاتی را بدست می آورید و با قیمت فعلی سهم مقایسه می کنید.
   سوال سوم: در سایت tse و همچنین در نرم افزار مفید تریدر
   سوال چهارم: همه فایل ها به صورت آماده در سایت مون هست و بعد از پرداخت هزینه دوره شما شروع میشه و هروقت بخواید دانلود میکنید و گوش میدید

   پاسخ
 • ahmad ۱۶ آبان ۱۳۹۸

  سلام‌
  برای شناسای سهامی که به مجمع کنم که سود در ان تقسیم می شود چکار کنم و در سایت کدال دقیقا چه جستجو کنم با تشکر

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۹ آبان ۱۳۹۸

   سلام متوجه سوال تون نشدم

   پاسخ
 • دنی ۸ آبان ۱۳۹۸

  سلام
  آموزشای خوبی میذارین
  ولی چرا اینقدر دیر به دیر فایل جدید میذارین
  لطفا زود به زود بذارین
  من دوست دارم زودتر یاد بگیرم
  ممنون

  پاسخ
 • دنی ۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام
  خیلی خوب آموزش میدین
  ولی دیر به دیر آموزش جدید میزارین
  ممنون

  پاسخ
 • ستاری ۲۳ مهر ۱۳۹۸

  سلام ممنون میشم اگر در واتس آپ هم کانال راه اندازی کنید تلگرام خیلی سخت باز میشه یا اصلا باز نمیشه

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۷ مهر ۱۳۹۸

   سلام واتس اپ کانال نداره از طریق سایت باید دنبال کنید

   پاسخ
 • moslem2694 ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

  سلام
  چرا فایل‌های صوتی پاک شدن؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۶ مهر ۱۳۹۸

   مشکل برطرف شد و در دسترس می باشند

   پاسخ
 • هادی ۳ شهریور ۱۳۹۸

  چجوری میشه به تحلیل تکنیکال استناد کرد؟
  مگه نباید در نظر گرفت چه عواملی ممکنه باعث سودده یا زیان ده شدن اون سهم بشه؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۹ شهریور ۱۳۹۸

   سلام. اگر بخواهید فقط با تحلیل تکنیکال معامله گری کنید اونوقت باید استراتژی معاملاتی خودتون رو بر این اساس تدوین کنید

   پاسخ

question