پیش بینی قیمت طلا برای سال ۲۰۱۹

قیمت طلا برای سال ۲۰۱۹ چگونه خواهد بود؟

پیش بینی قیمت طلا در سال ۲۰۱۹ : قیمت طلا در ایران متاثر از سه عامل قیمت جهانی٬ قیمت ارز در داخل کشور و همچنین میزان عرضه و تقاضای آن در بازار داخل کشور می باشد. در این مطلب قصد داریم از بُعد قیمت جهانی آینده این فلز ارزشمند را برسی نماییم.

افزایش چهار مرحله ای نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا باعث کاهش تقاضا برای خرید طلا در بازار های جهانی شد و فشار زیادی را به بازار فلز زرد وارد کرد. از سویی دیگر بانک های مرکزی کشورهای جهان مخصوصا چین و روسیه با سیاست کاهش وابستگی به دلار و افزایش ذخیره طلای بانک مرکزیشان به دنبال اضافه کردن طلای خود در مقابل دلار هستند.

افزایش این تقاضا این سیگنال را به بازار میدهد که قیمت طلا باید رو به افزایش باشد در حالی که در هفته های اخیر روند قیمت طلای جهانی منفی شده و قیمتش در حال کاهش می باشد.

قیمت جهانی طلا در ماه مهر-آبان از ۱۲۳۰ دلار در هر انس شروع به افزایش کرد و در بهمن-اسفند به قیمت ۱۳۴۰ دلار در هر انس رسید که قیمت بالایی برای ماه های اخیر محسوب میشد.ولی بعد از اسفند ماه شرایط عوض شد و قیمت طلا در روندی کاهشی به ۱۲۸۵ دلار در ۲۷ اردیبهشت ۹۸ رسید.

اما چرا قیمت طلا برخلاف انتظارات روندی کاهشی به خود گرفته؟

رایان لسلی تحلیل گر بازار طلای آمریکا در این ارتباط می گوید:

رقیب طلا ٬ بازار سهام آمریکا می باشد. تقویت دلار تاثیر قابل توجهی بر رشد بازار سرمایه در آمریکا داشته است . از آنجا که بازار سرمایه در آمریکا مورد حمایت قرار گرفته و تقویت شده٬ این موضوع باعث کاهش تقاضا برای طلا شده است.

مارک اوبرن تحلیل گر آمریکایی می گوید: دولت آمریکا با دستکاری بازار طلا و افزایش ارزش دلار به دنبال حفظ اعتماد سرمایه گذارها در ارتباط با دلار است . آمریکا نمی خواهد که فرآیند بی ارزش شدن دلار همچنان ادامه داشته باشد.این در حالی است که اگر میزان واقعی عرضه و تقاضا مشخص شود اقدامات دولت آمریکا با شکست مواجه می شود.


پیشنهاد میدهیم این مطلب را نیز بخوانید: بهترین گزینه سرمایه گذاری سال ۹۸


قیمت طلا در سال ۲۰۱۹ چگونه خواهد بود؟

قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۹ چه روندی در پیش خواهد گرفت؟

رایان لسلی در این ارتباط می گوید:

با توجه به عملکرد ضعیف طلا در سه ماهه ابتدای سال میلادی ٬ رسیدن و ماندن قیمت طلا در کانال ۱۴۰۰ برای سال ۲۰۱۹ دور از انتظار است. اما کانال ۱۳۰۰ دلار مخصوصا ۱۳۵۰ دلار تا پایان سال منطقی است.

مارک اوبرن می گوید: با توجه به اتفاقات ژئوپلیتیک و افزایش تنش بین آمریکا و کشورهای ایران٬چین٬روسیه و ترکیه پیش از آنکه قیمت طلا در ۱۴۰۰ دلار در هر انس تثبیت شود از قیمت ۱۵۰۰ دلار نیز عبور خواهد کرد.

قیمت طلا و نفت رابطه مستقیم دارند و با توجه به اینکه معافیت های نفتی ایران در حال تمام شدن است در نتیجه این موضوع باعث افزایش قیمت نفت خواهد شد. و با توجه به مستقیم بودن ارتباط بین قیمت طلا و نفت این موضوع باعث افزایش قیمت طلا خواهد شد.

قیمت طلا در بلند مدت و سال های بعد از ۲۰۱۹  چه شرایط یخواهد داشت؟

مارک اوبرن می گوید: برای بلند مدت می توان قیمت های بالای ۲۵۰۰ توامن را برای این فلز زرد در نظر گرفت.

رایان لسلی نیز می گوید : تا زمانی که بدهی های دولت آمریکا رو به افزایش است و همچنین تا زمانی که رشد میزان بدهی ها از رشد تولید ناخالص داخلی کشور سریع تر است٬ قطعا چشم انداز مثبتی برای طلا وجود دارد.

در نتیجه تا سال ۲۰۲۵ اطمینان دارم که قیمت طلار از ۲۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد.

نتیجه گیری نهایی:

در نهایت این مطلب٬ یک پیش بینی از قیمت طلا می باشد و می تواند با تغییر در سیاست های فدرال رزرو آمریکا ٬ تمام شدن جنگ تجاری بین چین و آمریکا و یا مذاکره بین ایران و آمریکا روند این پیش بینی عوض شود ولی شرایط فعلی نشان دهنده افزایش قیمت طلا در آینده است.با افزایش قیمت طلای جهانی قیمت طلا در ایران نیز افزایش خواهد یافت.


پیشنهاد می دهیم این مطلب را نیز بخوانید: وضعیت قیمت دلار در سال ۹۸ چگونه خواهد بود؟

قیمت دلار در سال ۹۸


 

مطالب مرتبط۴ دیدگاه


 • دهقان ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون میشه لطف کنید درباره صندوق های سرمایه گذاری در بورس مطلب بگذارید مثلا صندوق سرمایه گذاری طلا یا …… اینکه خریدن سهم صندوقها برای بلند مدت یا کوتاه مدت چطور هست
  سپاس

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

   سلام وقت بخیر در این ارتباط مطلب گذاشته شده

   پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

   سلام وقت بخیر در این ارتباط مطلب گذاشته شده در سایت جستجو کنید با کلید واژه “صندوق سرمایه گذاری”

   پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

   سلام در باره صندق ها مطلب در سایت وجود دارد با کلید واژه “صندوق های سرمایه گذاری ” جستجو کنید

   پاسخ

فرم نظر ها


ارسال یک نظر