احتمال لغو عرضه اولیه کگهر

احتمال لغو عرضه اولیه سنگ آهن گهر زمین

رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی گفت باید گزارش عملکرد ۹ ماهه شرکت سنگ گهر منتشر شود در غیر این صورت عرضه اولیه “کگهر” لغو خواهد شد.

قرار بر این بود شنبه آینده ۵ درصد از سهام سنگ آهن گهر زمین در فرابورس عرضه اولیه شود که در صورت های مالی ۶ ماهه این شرکت ۱٫۲۳ هزار میلیارد تومانی ابهاماتی از سوی حسابرس مطرح بوده و هر چند توضیحاتی از سوی شرکت اعلام شده اما همچنان برخی موارد مبهم برطرف نشده است.

از طرف دیگر “کگهر” صورت های مالی ۹ ماهه و عملکرد ماهانه مهر را در کدال منتشر نکرده که این موضوع باعث شده احتمال لغو این عرضه اولیه بالا برود.

رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی  توضیح داد:

سازمان بورس حداکثر تلاش و پیگیری های لازم برای دریافت اطلاعات کامل شرکت ها مخصوصا” شرکت های آماده عرضه اولیه کرده و منتشر می کند تا ضمن عدم قضاوت، در اختیار سهامداران قرار گیرد و هر فردی براساس درجه ریسک ، تصمیم گیری کند.

در مورد بندهای مهم حسابرس سنگ آهن گهر زمین هم اطلاعات مورد نیاز از ناشر دریافت و در چند محل منعکس و حتی در ۱۹ صفحه توضیحاتی داده شد.اما بعضی از موارد باقی مانده که مانع از عرضه اولیه سهام کگهر نمی شود. در این میان باید گزارش عملکرد ۹ ماهه تا قبل از روز عرضه ، منتشر شود در غیر این صورت عرضه اولیه “کگهر” لغو خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه طبق وعده مدیران شرکت ، اطلاعات تکمیلی به زودی در کدال منتشر خواهد شد در مورد اعتقاد برخی فعالان به گران بودن قیمت گذاری سهام این شرکت هم به بورس پرس توضیح داد: موضوع ارزش گذاری سهام به عهده فرابورس بوده و سازمان بورس در این حوزه نقشی ندارد.

حعفروند آذر ادامه داد: این شرکت توسط هیات پذیرش اوراق بهادار پذیرفته شده و با ارایه اطلاعات ۶ ماهه حسابرسی شده ، آماده عرضه اولیه ۵ درصد سهام بوده اما نکاتی در مورد عملکرد نیمه اول سال مطرح شد که سازمان بورس با اعلام ابهامات، پاسخ های شرکت را دریافت و در اختیار همگان قرار داده تا هر سرمایه گذاری در تصمیم گیری ها لحاظ کند.

منبع:بورس پرس


پیشنهاد می شود حتما این مطلب را نیز بخوانید:۲۶ آبان زمان عرضه اولیه گهر زمین

عرضه اولیه


مطالب پیشنهادی

خلاصه اخبار مهم بورسی ۱۹ آذر

شاخص کل با رشد ۱٫۰۸ صدم درصدی و افزایش ۳۶۴۲  واحدی  در ۳۳۹۴۳۴ واحد ایستاد همچنین شاخص هم وزن نیز…

زیان انباشته وپست و تاثیر آن بر اقتصاد کشور و قیمت سهم

در سال های اخیر زیان انباشته بانک های کشورمان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. یکی از این بانک…

سامانه سجام بورس چیست؟ توزیع سود سهام از طریق سامانه سجام

سامانه سجام چیست؟ سجام مخفف سامانه اطلاعات جامع مشتریان است که توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه…

نظرات کاربران
افزودن نظر