احتمال لغو عرضه اولیه کگهر

احتمال لغو عرضه اولیه سنگ آهن گهر زمین

رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی گفت باید گزارش عملکرد ۹ ماهه شرکت سنگ گهر منتشر شود در غیر این صورت عرضه اولیه “کگهر” لغو خواهد شد.

قرار بر این بود شنبه آینده ۵ درصد از سهام سنگ آهن گهر زمین در فرابورس عرضه اولیه شود که در صورت های مالی ۶ ماهه این شرکت ۱٫۲۳ هزار میلیارد تومانی ابهاماتی از سوی حسابرس مطرح بوده و هر چند توضیحاتی از سوی شرکت اعلام شده اما همچنان برخی موارد مبهم برطرف نشده است.

از طرف دیگر “کگهر” صورت های مالی ۹ ماهه و عملکرد ماهانه مهر را در کدال منتشر نکرده که این موضوع باعث شده احتمال لغو این عرضه اولیه بالا برود.

رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی  توضیح داد:

سازمان بورس حداکثر تلاش و پیگیری های لازم برای دریافت اطلاعات کامل شرکت ها مخصوصا” شرکت های آماده عرضه اولیه کرده و منتشر می کند تا ضمن عدم قضاوت، در اختیار سهامداران قرار گیرد و هر فردی براساس درجه ریسک ، تصمیم گیری کند.

در مورد بندهای مهم حسابرس سنگ آهن گهر زمین هم اطلاعات مورد نیاز از ناشر دریافت و در چند محل منعکس و حتی در ۱۹ صفحه توضیحاتی داده شد.اما بعضی از موارد باقی مانده که مانع از عرضه اولیه سهام کگهر نمی شود. در این میان باید گزارش عملکرد ۹ ماهه تا قبل از روز عرضه ، منتشر شود در غیر این صورت عرضه اولیه “کگهر” لغو خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه طبق وعده مدیران شرکت ، اطلاعات تکمیلی به زودی در کدال منتشر خواهد شد در مورد اعتقاد برخی فعالان به گران بودن قیمت گذاری سهام این شرکت هم به بورس پرس توضیح داد: موضوع ارزش گذاری سهام به عهده فرابورس بوده و سازمان بورس در این حوزه نقشی ندارد.

حعفروند آذر ادامه داد: این شرکت توسط هیات پذیرش اوراق بهادار پذیرفته شده و با ارایه اطلاعات ۶ ماهه حسابرسی شده ، آماده عرضه اولیه ۵ درصد سهام بوده اما نکاتی در مورد عملکرد نیمه اول سال مطرح شد که سازمان بورس با اعلام ابهامات، پاسخ های شرکت را دریافت و در اختیار همگان قرار داده تا هر سرمایه گذاری در تصمیم گیری ها لحاظ کند.

منبع:بورس پرس


پیشنهاد می شود حتما این مطلب را نیز بخوانید:۲۶ آبان زمان عرضه اولیه گهر زمین

عرضه اولیه


مطالب مرتبطفرم نظر ها


ارسال یک نظر