بهترین گزینه سرمایه گذاری در سال ۹۹

بهترین گزینه سرمایه گذاری در سال ۹۹

این روز ها و در این شرایط اقتصادی یکی از مواردی که فکر ما را درگیر کرده است حفظ سرمایه و سود اوری با سرمایه گذاری های مختلف در بازار های سرمایه می باشد اما بهترین گزینه سرمایه گذاری در سال پیش رو چیست؟!

کدام بازار ها بیشترین احتمال رشد را دارند و نظر اساتید اقتصاد چیست؟!

گروه ما همواره این دغدغه را داشته تا کسانی که مطالب گروه ما را دنبال می کنند و همراهان کاریمو هستند سود خوبی را در بازار سرمایه کسب کنند.

در این مطلب قصد داریم با نگاهی کلی پیش بینی ای که نسبت به بازار های سرمایه در سال ۹۹ داریم را بیان کنیم. امیدواریم برای تمامی دوستان مفید واقع شود.

بازار مسکن

بهترین گزینه سرمایه گذاری در سال ۹۹

بازار مسکن یکی از بازار هایی است که در گذشته و مخصوصا در دهه ۸۰ بسیار مورد توجه سرمایه گذاران بوده و رشد زیادی کرده اما در سال های اخیر با رکود شدیدی مواجه شده است.

در سال ۹۹ نیز این بازار را برای سرمایه گذاری جذاب نمی بینیم.

رشد کم ، عدم ورود نقدینگی زیاد به این بازار ، نقدشوندگی پایین و اخبار وضع قوانین مالیاتی بر این بازار از دلایل عدم جذابیت مسکن برای سرمایه گذاری هستند.


پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز از دست ندهید: نقدشوندگی چیست؟!


همچنین یکی دیگر از دلایل اصلی و مهم این می باشد که نقدینگی در بازار مسکن باعث ایجاد رونق اقتصادی و تولید چندانی نمی شود و خواب سرمایه در آن زیاد می باشد.

خانه های خالی بسیاری طبق آمار در سطح کشور وچود دارند و ساخت و ساز مسکن نیز رونق چندانی ندارد.

قیمت مسکن امروزه انقدر بالا رفته که دیگر سرمایه های کوچک نمی توانند به راحتی وارد این بازار شوند و این فیلتر به خودی خود سرمایه زیادی را از این گزینه دور می کند. تصور کنید خانواری که سرمایه ۱۰۰ میلیون تومانی دارند می توانند در بازار مسکن با میانگین قیمت متری ۵ میلیون تومان سرمایه گذاری کنند؟! این پول ها که مقدارشان کم هم نیست راهی به بازار مسکن نخواهند داشت.

بازار ارز

بهترین گزینه سرمایه گذاری در سال ۹۹

انتظاری که بازار نسبت به دلار و ارز های خارجی دارد افزایش قیمت می باشد اما مسئله مهم این است که بازار ارز شدیدا تحت کنترل دولت می باشد و بیشتر عرضه و تقاضا ارز توسط خود دولت انجام می شود. یعنی درآمد اصلی ارزی ما توسط دولت می باشد و بیشتر به ارگان های دولتی نیز اختصاص می یابد همچنین بازار نیز توسط دولت کنترل می شود و قیمت ارز ها کنترل شده حرکت می کنند.

با این وجود ما همچنان افزایش قیمت دلار را در سال ۹۹ پیش بینی می کنیم.

نکته: این پیش بینی شدیدا به قدرت کنترل دولت و رخداد های سیاسی در داخل و خارج از کشور وابسته است اما شواهد در حال حاضر نشان از افزایش قیمت دلار در سال بعد را می دهد.

همچنین روند افزایش قیمت دلار احتمالا با شیبی ملایم و کنترل شده خواهد بود.

برخلاف پیش بینی افزایش قیمت ارز اما این بازار اصلا برای سرمایه گذاری توصیه نمی شود زیرا در حال حاضر محدودیت های فراوانی برای آن وجود دارد و اگر کسی بخواهد پول زیادی وارد این بازار بکند احتمالا با مشکلات حقوقی و قضائی مواجه می شود در کنار اینکه سرمایه گذاری در این بازار نیز به رشد و رونق اقتصادی کمکی نمی کند و تنها به حفظ ارزش پول خواهد انجامید و در نهایت افزایش قیمت دلار به معنی کاهش درآمد ما به حساب ریال است که این امر فشار زیادی بر قشر حقوق بگیره جامعه وارد می کند.

بازار طلا و سکه

بهترین گزینه سرمایه گذاری در سال ۹۹

بازار طلا و سکه در سال های گذشته بعد از بازار بورس در رتبه دوم بیشترین بازده در بین گزینه های سرمایه گذاری قرار دارد.

طلا و سکه نیز همانند بازار ارز در سال ۹۹ صعودی پیش بینی می شود که علت اصلی آن تورم و هجوم نقدینگی بسیار زیاد به این بازار می باشد. این گزینه نیز همانند مسکن و ارز باعث ایجاد تولید و اشتغال چندانی نمی شود دولت نیز تا حدودی بر این بازار نظارت دارد و قیمت آن را کنترل می کند که البته محدودیت های موجود بر آن کمتر از دلار می باشد اما در هر حال خرید سکه های زیاد و اخلال در بازار سکه جرم محسوب می شود.

طلا از ارز راحت تر حرکت می کند و در مسیر صعودی محدودیت های کمتری دارد و جز گزینه های خوب برای سرمایه گذاری در سال ۹۹ می باشد که نقدشوندگی آن نیز مناسب است و ارزش سرمایه را به نسبت تورم نیز حفظ می کند. اما طلا و سکه نیز بهترین گزینه نیست!!

اخبار قوانین وضع مالیات برای سکه و طلا نیز شنیده می شود.

بازار خودرو

بهترین گزینه سرمایه گذاری در سال ۹۹

در گذشته بازار خودرو جز گزینه های سرمایه گذاری نبود و کالای مصرفی محسوب می شد اما متاسفانه با شرایط اقتصادی بوجود آمده در کشور خودرو نیز دیگر کالایی سرمایه ای محسوب می شود و افراد بسیاری به امید افزایش قیمت و فروش اتومبیل خریداری می کنند تا ارزش پولشان در برابر تورم حفظ شود.

در کل ما بازار خودرو را برای سرمایه گذاری توصیه نمی کنیم اما چون این مطلب تحلیلی است باید بگوییم که خودرو نیز با قیمت دلار و تورم افزایش قیمت را در پیش خواهد داشت و نقدشوندگی آن نیز به نسبت مسکن خوب هست و خرید و فروش خودرو چند روز بیشتر طول نمی کشد. مزیت این گزینه به نسبت ارز و طلا این است که فعلا خرید تعداد زیاد خودرو اخلال در نظام اقتصادی محسوب نمی شود و جرم نیست و عیب آن به نسبت ارز و طلا این است که نقدشوندگی پایین تری دارد و نیاز به سرمایه بیشتری دارد.

طبق اخباری که شنیده می شود خودرو های لوکس و قیمتی نیز شامل مالیات می شوند.

بانک

بهترین گزینه سرمایه گذاری در سال ۹۹

شاید روی کاغذ بانک کم ریسک ترین گزینه برای پول ما باشد اما یکجورایی دیگر می توانیم بگوییم که در حال حاضر بدترین گزینه سرمایه گذاری است با افزایش سطح آگاهی های اقتصادی مردم امروزه می توان به راحتی گفت که دیگر کمتر کسی پول خود را برای سرمایه گذاری در بانک می گذارد زیرا سود بانکی که حدود ۲۰% است از تورم حدودا ۳۰% خورده ای کمتر است و در مقابل آن کم می آورد. پس در واقع کسی که پول خود را برای سرمایه گذاری در بانک می گذارد سالیانه حدود ۱۰ تا ۲۰% هم ضرر می کنند.

بازار بورس و اوراق بهادار تهران

بهترین گزینه سرمایه گذاری در سال ۹۹

در سال ۹۷ گفتیم بهترین گزینه در سال ۹۸ بورس است و در سال ۹۸ شاهد رشد فوق العاده بازار بورس و سرازیر شدن نقدینگی های سردرگم به این اقیانوس عظیم سرمایه گذاری بودیم. کارگزاری های مملو از افرادی که برای دریافت کد بورسی صف می کشیدند و از سحرگاه هر روز نوبت مینوشتند تا از سود روزانه بازار نیز جا نمانند و بازاری که هفته ها و ماه ها با رشد شاخص همراه بود.


این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد: کارگزاری چیست؟!


تمامی اساتید و بزرگان همچنان ورود نقدینگی به بازار را پیش بینی می کنند زیرا تورم در سال ۹۹ نیز ادامه دار خواهد بود و با وجود سود بانکی کمتر از نرخ تورم پول ها از بانک خارج می شوند و دنبال بازاری برای سرمایه گذاری می گردند.

در این راستا دولت با وضع مالیات بر سکه و ارز و مسکن و خودرو و …. و همچنین کاهش سود بانکی سعی می کند این سرمایه ها را به جای درستش یعنی بازار بورس و اوراق بهادار وارد کند.

بازاری که این پول ها را در صنعت به کار می گیرد و باعث رشد و رونق اقتصادی صنعت های مختلف و کاهش بیکاری می شود و بیشترین بازده در سال های گذشته را داشته است.

باز هم بگوییم چرا بورس؟!

 1. بالاترین بازدهی در بین گزینه های سرمایه گذاری
 2. نقدشوندگی بالا (خرید و فروش در لحظه و معاملات آنلاین)
 3. حمایت دولت
 4. هجوم نقدینگی بسیار زیاد و اقبال به بازار
 5. حمایت از اقتصاد و رشد و رونق شاخص اقتصادی
 6. کاهش بیکاری ، حمایت از صنایع و مشاغل و …..
 7. حتی با ۱۰۰ هزار تومن هم می توانید سرمایه گذاری کنید

اما آیا بورس ریسک نداره؟!

صد البته که بورس هم ریسک داره و اگر ریسک نداشت که بی معنی می شد و گزینه سرمایه گذاری نبود.

اما بزرگترین ریسک بورس نا آگاهی و بی سوادی نسبت به علم تحلیل و مهارت های بورسی هستش. برای ورود به بورس باید آموزش ببینین که کار سختی هم نیست!!در عوض سالیان سال درآمد خیلی خوبی خواهید داشت.

اغلب ریسک های سیستماتیک و غیر سیستماتیک بورس را مثل ریسک های سرمایه گذاری و سیاسی و رفتار هیجانی و … را می توانید با آموزش درست کم کنین!!

نکته بسیار مهم:

در سال ۹۹ به دلیل هجوم نقدینگی زیاد به بازار و شرایط تورمی اقتصاد ریسک بازار بورس هم کم است چون شاخص و روند کلی بصورت صعودی می باشد.


پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید: آموزش رایگان بورس + فایل صوتی رایگانبهترین گزینه سرمایه گذاری در سال ۹۹


 

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران
افزودن نظر
 • samane ۱۶ اسفند ۱۳۹۸

  سلام و عرض ادب
  میخواستم بدونم این دوره ها برای کسی ک هیچ اطلاعاتی از سرمایه گذاری در بورس نداره میتونه مفید باشه به اندازه ای ک بتونه سرمایه گذاری کنه؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

   سلام بله قطعا دوره ها کامل و جامع هستند و از مباحث اولیه شروع میشن و به دوره های تخصصی میرسن تا شما رو بطور کامل آماده ی ورود به بازار بورس کنن

   پاسخ
 • فرشید ۱۵ اسفند ۱۳۹۸

  سلام وخسته نباشید.
  لنده یکی از استفاده کننده های دوره های اموزشی گروه کاریمو می باشد و تشکر بابت دوره های اموزشی عالی این گروه.
  با توجه به کم کردن دامنه نوسانات از۵ به ۲ ،آیا بازم بازار بورس برای سال بعد بازار جذابی می باشد یا باعث خروج سرمایه(پول)از این بازر و ورود به بازار های موازی می باشد؟
  باتشکر

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۵ اسفند ۱۳۹۸

   سلام و وقت بخیر
   ممنون از لطف و محبت شما
   کاهش دامنه نوسان به صورت مقطعی و برای کوتاه مدت اثر منفی میگذارد ولی با توجه به بالا بودن حجم نقدینگی دوباره بازار روند مثبت و رو به رشد خود را ادامه خواهد داد. روزی ۲ درصد هم میتونه ماهی ۴۰ درصد سود بده که تو هیچ کدوم از بازار های موازی این بازدهی وجود نداره

   پاسخ
 • مجتبی ۱۱ اسفند ۱۳۹۸

  سلام مطالب همه درسته وعالی .ما بورس داشتیم ولی اگاهی نداشتیم خیلی ازجوانها افتادندتوی دام شرکت های هرمی هنوزهم باداشتن مجوز سرمردم کلاه میزارند.

  پاسخ