بورس هم خود را با دلار قیمت بالا تنظیم خواهد کرد

ارتباط دلار با بورس:بورس هم خود را با دلار قیمت بالا تنظیم خواهد کرد

بورس را زیر نظر بگیرید!

ارتباط دلار با بورس :قاعدتا بورس طبق امار خود را با دلار تنظیم می کند و وقتی دلار ۱۲ هزار تومان می شود ارزش شرکت های بورسی طی یک روند دو تا سه ساله خود را با دلار روز هماهنگ می کنند.

همه شرکت ها ارزش خود را با دلار هماهنگ می کنند.منطقی نیست که بگیم شرکت پالایش گاهی یا مخابرات که با دلار ۳ هزار تومانی ۲۰۰ می ارزیده الان هم ۲۰۰ باشد.

ارزش شرکت با دلار ۱۲ هزار تومانی محاسبه می شود یعنی با دلار ۱۲ هزار تومانی چه قد باید هزینه کرد تا یک شرکت پالایشی ساخته شود.

اینکه مدتی طول می کشد تا امسال این ها با دلار ۱۲ هزار تومان محصول بفروشند و سود سازی شرکت بالا رود و اعلام کنند.آن موقع خود به خود قیمت سهام با دلار ۱۲ هزار تومانی هماهنگ می شود

کل بازار ایران با دلار ۱۲ هزار تومانی هماهنگ می شود.شرکتی که محصولش را صادر میکند و ارز حاصله را در سامانه نیما به فروش می رساند دیگر بر اساس قیمت روز دلار حساب خواهد شد.

مگر مواد غذایی٬گوشی٬لپ تاب و خودرو با دلار هماهنگ نشدند؟

البته احتمالا سود بانکی هم بیشتر می شود تا نقدینگی سرگردان را جذب خودش کند.

افزایش تورم هم قطعا خواهیم داشت.قیمت ها از آنچه که امروز هستد بالاتر می روند چون رشد نقدینگی کنترل نشده است و همچنان شاهد این رشد هستیم.زمانی که رشد اقتصادی 1 درصدی داریم و رشد نقدینگی بیش از 30 درصدی قطعا تورم خواهیم داشت.

تمام سهم های بازار خود را با دلار 12000 تومانی هماهنگ میکنند.ارتباط دلار با بورس را نمی توان نادیده گرفت و در تحلیل ها باید مد نظر قرار گرفته شود.

البته این دلیل نمی شود همه سهم ها رشد قیمت داشته باشند و با عجله و هیجانی اقدام به خرید کنیم.اول تحلیل و بعد از رعایت اصولی که در دوره ها آموزش دیده اید اقدام به خرید نمایید.

بین دلار و بورس ارتباط وجود دارد و نمی توان این دو موضوع را جدا از هم و بی اثر نسبت به هم بررسی کرد.

 


پیشنهاد میشود این مطلب را نیز بخوانید:آمریکا باید تهدید اتحاد ایران٬چین و روسیه برای تضعیف دلار را جدی بگیرد

پایان سلطه دلار؟


 

مطالب مرتبطفرم نظر ها


ارسال یک نظر