خلاصه اخبار مهم بورسی ۱۹ آذر

خلاصه اخبار مهم بورسی ۱۹ آذر

بر اساس گزارش گروه خبری کاریمو آکادمی در روزسه شنبه ۱۹ آذر  ۱۳۹۸ وضعیت بازار بدین شرح بود :

شاخص کل با رشد ۱٫۰۸ صدم درصدی و افزایش ۳۶۴۲  واحدی  در ۳۳۹۴۳۴ واحد ایستاد همچنین شاخص هم وزن نیز با رشد۹۱٫ درصدی و افزایش ۹۴۳ واحدی در ۱۰۵۱۲۲ واحد ایستاد .

ارزش معاملات بورس ۲۷۰۸ میلیارد تومان  و ارزش معاملات خرد در بورس ۲۰۲۳ میلیارد تومان بود. همچنین ارزش معاملات فرابورس ۱۴۸۳میلیارد تومان بود و ارزش معاملات خرد فرابورس ۱۰۲۲میلیارد تومان بود.

افزایش سرمایه ها

پیشنهاد هیئت مدیره اتکام به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه۱۰ درصدی از محل سود انباشته ،سایر اندوخته ها به منظور شرایط خاص اقتصادی کشور و نیاز بیمه گران اتکایی به سرمایه بیشتر جهت نگهداری ریسکهای بیمه ای بزرگ در داخل کشور به تصویب هییت مدیره رسید .

شفاف سازی ختوقا درباره تایید افزایش سرمایه در خودرو و زیر مجموعه ها از محل تجدید ارزیابی دارایی در کدال نشست.

مجوز افزایش سرمایه هرمز،دالبر،دامین و شبندر از طرف سازمان بورس واوراق بهادار صادر شد.

شنیده ها از عرضه شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین  زیر مجموعه شستا در آینده نزدیک حکایت دارد.

طالبان از رسیدن به توافق با آمریکا در همه زمینه‌ها خبر داد

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر امروز ( دوشنبه ) اعلام کرد که با آمریکا در همه موارد به توافق رسیده‌ایم و امکان دارد توافق با واشنگتن را پیش از آغاز سال جدید میلادی امضاء کنیم.

ادامه برجام در دستان ایران

جوزپ بورل: ادامه روند کنونی حفظ برجام را ناممکن می‌کند وی  گفت بروکسل از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کند و خواهان حفظ آن است، اما در صورتی که کاهش تعهد ایران به برجام ادامه یابد، حفظ این توافق ناممکن می‌شود

چین و افزایش قیمت فولاد

شایعه افزایش سرمایه گذاری زیرساختی دولت چین در سال آینده باعث شد تا خریداران سنگ آهن به صف شده و قیمتها را ۵٫۵درصد بالا ببرند. شاخص فولاد چین نیز به پرواز درآمد.

گوجه٬ عراق و تاثیر بر غشهداب

عراق واردات ۱۷محصول زارعی و باغی شامل ‎گوجه‌‌فرنگی را از ایران  به دلیل خودکفایی ممنوع کرد! این مساله قیمت گوجه فرنگی را به نفع غشهداب کاهش می دهد.

ثبات را به بازار ارز برمیگردانیم

رئیس کل بانک مرکزی گفت با موضوع نرخ ارز و نوسانات آن هیجانی برخورد نمی‌کنیم و ثبات را به بازار ارز برمیگردانیم.

تجارت در کف قیمتی است

بانک تجارت به استناد گزارش‌ های ماهانه و ۶ ماهه منتهی به شهریور در حال تغییر جهت از زیان دهی به سودآوری است. بر اساس انتظارات موجود، بانک‌ها با استفاده از بازار بین‌بانکی در حال حذف کردن هزینه مالی هستند و در طرف مقابل هزینه پول را در بخش پرداختی به سپرده‌گذاران به‌شدت کاهش داده‌اند که بر این اساس تصور می‌کنیم نیمه دوم سال سودبانکی‌ها بهبود یابد.

درخصوص بانک تجارت به دلیل بازدهی صفر از ابتدای سال تاکنون می‌توان گفت کف قیمتی این سهم تا حدی بسته‌شده، لذا اگر فرض کنیم که در پایان سال این شرکت از زیان دهی به سوددهی تغییر فاز دهد، همچنین عرضه‌های دو سهامدار درصدی کمی عقب نشینی کند، طبعاً بازدهی قیمتی خواهد داشت ازین جهت یک گزینه مطلوب است.

سیاست جذب حداکثری منابع در بانک صادرات جواب داد

تحولات بنیادی شکل گرفته در بانک صادرات سبب شد تا این بانک با سود سازی خوبی همراه شده و وضعیت خوبی را در معاملاتش شاهد باشد؛ گزارشی که امید را به این بانک باز گرداند و بازار اعتقاد دارد بانکی که به سود سازی رسیده قیمتش نباید زیر قیمت اسمی ١٠٠ تومانی باشد.

ایران خودرو افزایش تولید روزانه

مدیرعامل ایران خودرو از افزایش تولید روزانه بدون کسری و عبور مستقیم از خط تولید به بازار از ۳ درصد در هفته اول مهر به ۵۸ درصد در آذرماه خبر داد و  گفت خودروهای کسری دار نیز از ۶۵ هزار دستگاه در هفته نخست شهریور به حدود ۱۶ هزار دستگاه در نیمه آذرماه کاهش یافته است.

مدیرعامل مبین گفت:

بعد از اینکه شورای رقابت دستورالعمل قیمت‌های سالیانه محصولات یوتیلیتی را ابلاغ کرد دیگر چالش قیمتی در این حوزه نداریم و حاشیه سود ۶۵ درصدی ما تضمین شده است همچنین  بزرگترین پروژه شرکت مربوط به واحد آبگیر است؛ در این راستا نیز پروژه‌ای درنظر گرفته شده تا در عرض ۶ماه مشکل را حل کنیم و قطعا بعد از آن دیگر قطعی آب نخواهد داشت

تامین اعتبار ۱۲۰میلیون یورویی ژاپن در پتروشیمی ایران

مدیرعامل پتروشیمی آپادانا خلیج فارس گفت: سرمایه‌گذاری پیش بینی شده برای این مجتمع ۴۶۲میلیون یورو است که مبلغ ۱۲۰میلیون یورو آن از محل یوزانس ژاپن تخصیص یافت.

اظهارات مدیر عامل پتروشیمی نوری

صانعی مدیرعامل پتروشیمی نوری گفت: برای افزایش تولید بنزن و پارازایلن دو پروژه در نظر داریم که سودهی‌مان را افزایش میدهد. ما تا ۱۵آذر امسال ۲.۹میلیون تن تولید محصول داشتیم که ۶۰درصد آن صادر و ۴۰درصد آن به بورس کالا و سایر مجمتع‌های پتروشیمی ارسال شد.

افزایش نرخ دارویی ها

کلیه شرکتهای دارویی مجوز افزایش نرخ محصولات را دریافت نمودند نماد دارو مجوز افزایش نرخ ۱۵۰محصول را دریافت نمود.

تجهیزات سنگ‌شکن و فونداسیون سرب و روی مهدی‌آباد وارد کشور شد

امین صفری گفت: آماده‌سازی معدن و احداث کارخانجات سرب و روی مهدی‌آباد به عنوان بزرگ‌ترین طرح سرب و روی کشور، طی سه فاز برنامه‌ریزی شده و فاز نخست آن، تا پایان سال ۹۹به بهره‌برداری می‌رسد.

۴۵۰۰میلیارد تومان طرح در شرکت مس آماده راه‌اندازی

سعد محمدی مدیرعامل فملی خبر از راه‌اندازی ۴۵۰۰میلیارد تومان طرح در شرکت ملی مس ایران طی یک ماه آینده را داد؛ ذوب و اسید خاتون آباد از جمله مهم‌ترین  طرحهایی است که در شرکت ملی مس ایران  به بهره برداری خواهند رسید.

مطالب پیشنهادی

پیش بینی طلا٬ ارز و بورس برای هفته جاری

در هفته ای که پیش روی ما قرار دارد وضعیت بازار ها خیلی تفاوتی با هفته ی گذشته نخواهند داشت؛…

زیان انباشته وپست و تاثیر آن بر اقتصاد کشور و قیمت سهم

در سال های اخیر زیان انباشته بانک های کشورمان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. یکی از این بانک…

شروع بورس از صفر

برای شروع بورس باید ذهنیت های قدیمی را تغییر داد و شروه به آموزش دیدن کرد. شروع بورس دارای ۳…

نظرات کاربران
افزودن نظر