چگونه مراحل ثبت نام در بورس را انجام دهیم؟+ویدیو آموزش گرفتن کد بورسی+نمونه سوال

ثبت نام در بورس و گرفتن کد معاملاتی

در این مطلب به دنبال آن هستیم که مراحل ثبت نام در بورس را بطور کامل توضیح دهیم تا شما عزیزان بدون کمترین مشکلی با دریافت کد بورسی خودتان اقدام به انجام معاملات در بازار سرمایه کنید.

برای ثبت نام در بورس و خرید و فروش سهام دیگر نیازی به حضور فیزیکی در تالار بورس نیست و امروزه برای سرمایه گذاری در بورس شما فقط و فقط نیاز به یک لپتاپ یا گوشی موبایل متصل به اینترنت دارید تا بتوانید به راحتی در خانه یا محل کار، خرید و فروش خود را در کسری از ثانیه انجام دهید. ابتدا شما باید با مفاهیم کد بورسی و مراحل و شرایط دریافت کد بورسی ، ثبت نام در کارگزاری و دریافت اطلاعات حساب آشنا شوید و این مراحل رو انجام دهید سپس شروع به معامله گری و یادگیری تحلیل سهام و کسب سود کنید

کد بورسی چیست ؟

در اولین قدم برای خرید و فروش سهام در بازار بورس نیاز به یک کد بورسی ، نام کاربری و رمز عبور برای ورود به سامانه های آنلاین معاملاتی دارید؛ کد بورسی یا همان کد سهامداری همانند شماره شناسنامه و کد ملی شماست و برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که متقاضی انجام معاملامه در بورس هستند صادر می شود و شما بدون آن نمی توانید معامله ای را انجام دهید. این کد را سازمان بورس اوراق بهادار برای شما صادر خواهد کرد و زمانی که شما به کارگزاری ای مراجعه می کنید، کارگزار این کد را از سازمان بورس برای شما دریافت می کند.
نکته: همانطور که گفتیم کد بورسی شما فقط یکبار صادر می شود و اگر شما از چند کارگزاری هم اقدام به در یافت کد کنید ، کد شما یکسان خواهد بود و هیچ مشکلی هم ندارد پس اگر هم به این مسئله بر خوردید یا قصد آن را دارید که در چند کارگزاری حساب آنلاین داشته باشید نگران نباشید؛ این کار مثل این است که شما با کد ملی خودتان در بانک های مختلف حساب باز می کنید.


برای شروع یادگیری آموزش بورس و تحلیل سهام از دوره مقدماتی آموزش بورس شروع کنید.


ساختار کد بورسی به چه شکل است؟

کد بورسی شما متشکل است از سه حرف که معمولا ترکیبی از حروف اول نام خانوادگی شماست و یک عدد ۵ رقمی که کاملا تصادفی انتخاب می شود؛ برای مثال کد بورسی شخصی با نام خانوادگی محمدی احتمالا به این صورت خواهد بود:” م ح م ۷۳۹۲۱ ”

روش ثبت نام در بورس

حال که با کد بورسی و ساختار آن آشنا شدیم نوبت آن است که که برای فعال کردن کد بورسی خودمان اقدام کنیم و ثبت نام خودمان را انجام دهیم. ما برای دریافت کد بورسی به دو روش می توانیم اقدام کنیم:
۱.مراجعه ی حضوری به یکی از پیشخوان های خدمات دولتی و یا دفاتر کارگزاری ها و ارائه درخواست دریافت کد بورسی در این مراکز
۲.انجام مراحل ثبت نام به صورت آنلاین در صفحه ی کارگزاری مربوطه

دریافت کد بورسی و کارگزاری

 

در روش اول :شما به همراه مدارک مورد نیاز به پیشخوان های خدمات دولتی مراجعه می کنید و مراحل ثبت نام و احراز هویت خودتان را در آنجا انجام می دهید؛ لازم به ذکر است که این دفاتر هزینه ثبت نام در بورس را از شما دریافت خواهند کرد و همچنین ممکن است وقت شما در صف های انتظار این مراکز تلف شود؛ بنابراین ما روش اول را به شما توصیه نمی کنیم.

اما در روش دوم شما بدون معطل شدن مراحل ثبت نام در بورس را به راحتی در خانه یا پشت میز کارتان انجام خواهید . در ادامه ی مطلب به طور کامل مراحل ثبت نام آنلاین را به شما آموزش خواهیم داد تا هم زمان انتظار شما برای ثبت نام و هم هزینه ثبت نام در بورس شما کاهش یابد.

مدارک لازم جهت ثبت نام در بورس و دریافت کد بورسی

شما هر کدام از روش های بالا را که برای دریافت کد بورسی تان انتخاب کنید به مدارکی جهت ارائه احتیاج دارید، این مدارک عبارت هستند از:
۱.ارائه اصل کارت ملی و همراه داشتن تصویر از پشت و روی آن
۲.ارائه اصل شناسنامه و همراه داشتن تصویر از تمام صفحات آن
۳.ارائه مدرکی که کد پستی محل سکونت شما را مشخص کند؛ مثل قبض برق منزلتان
۴.ارائه شماره حساب و شماره شبای بانکی : دقت داشته باشید که شماره حسابی که ارائه می دهید مهم است و در ادامه اگر قصد برداشت وجه از حساب کارگزاری تان را داشته باشید؛ وجه مورد نظر فقط به شماره حساب ارائه شده واریز خواهد شد.

نکته: اگر شما مراجعه حضوری را برای ثبت نام کد بورسی تان انتخاب کرده اید باید اصل مدارک با فتوکپی آنها را همراه داشته باشید ولی اگر قصد ثبت نام به صورت آنلاین را دارید از مدارک خودتان اسکنی تهیه کنید؛ فایل های اسکن شده باید با فرمت jpg یا png و با حجم حداکثر ۱ کیلوبایت باشند

شرایط ثبت نام در بورس

برای ثبت نام در بورس از لحاظ قانونی هیچ محدودیت سنی ای وجود ندارد و شما حتی می توانید برای نوزاد خودتان هم کد بورسی دریافت کنید و تنها کاری که برای فعال سازی کد بورسی افراد زیر ۱۸ سال لازم است حضور و رضایت ولی قانونی آنهاست . امروزه حتی این امکان وجود دارد که سامانه آنلاین هم برای این قشر فعال شود .

مراحل ثبت نام در بورس

برای آنکه مراحل ثبت نام در بورس را انجام دهید ابتدا باید کارگزاری که تمایل دارید با آن فعالیت کنید را انتخاب کنید و سپس وارد وبسایت آن شوید مانند وبسایت کارگزاری مفید رفته در قدم اول به قسمت افتتاح حساب وارد شوید؛ در این صفحه شما با وارد کردن کد ملی و شماره همراه تان یک کد تایید را دریافت می کنید؛ با وارد کردن این کد وارد صفحات بعدی خواهید شد که باید اطلاعاتی همشون اطلاعات شناسنامه ای ، اطلاعات ارتباطی مانند آدرس محل سکونت و تلفن تماس و… ، اطلاعات حساب بانکی و اطلاعات شغلی تان را وارد کنید و در انتها مدارک اسکن شده ی خودتان را بارگذاری می کنید.
در فایل زیر مراحل ثبت نام به صورت کامل توضیح داده شده است،

بعد از انجام مراحل بالا ثبت نام شما در سایت کارگزاری تکمیل شده و فقط کافی است با یک بار مراجعه به مراکز پیشخوان طرف قرارداد با کارگزاری یا شعبه ی خود کارگزاری قرارداد استفاده از سامانه معاملات برخط (online) اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس را امضاء کنید. شما طبق این قرارداد متعهد خواهید شد که کلیه اقداماتتان در چارچوب قوانین و مقررات حاکم بر بازار سرمایه باشد و از هر گونه مشارکت و فعالیت (به ویژه در فضای مجازی) در زمینه هایی که طبق قوانین بازار اوراق بهادار نیازمند اخذ مجوز از سازمان است بدون اخذ مجوزهای لازم خودداری کنید؛ درغیر این صورت سازمان بورس و فرابورس می توانند کد معاملاتی شما را مسدود کنند و علاوه بر آن برخوردهای قانونی را از طریق مراجع ذیصلاح نسبت به شما پیگیری کنند.

مقررات ثبت نام در بورس

 

در بند دیگری از این قرارداد شما اعلام خواهید کرد که آگاهی کامل دارید که بازار سرمایه همواره با سود و زیان همراه است و این را می پذیرید که سرمایه گذاری در این بازار مبتنی بر بررسی و تشخیص شماست و سود سرمایه از سوی هیچ شخص حقیقی یا حقوقی مورد تضمین نیست؛ در همین راستا آزمونی توسط کانون کارگزاران یا شرکت‌های کارگزاری و با نظارت و با تایید کانون کارگزاران بورس برگزار می شود که هدف آن افزایش دانش افراد حقیقی است که قصد معامله در بورس را دارند. در صورت قبولی شما در این آزمون مشخصاتان حداکثر ظرف سه روز به سمات (شرکت سپرده گذاری اوراق بهادار و تسویه وجوه) ارسال می‌شود و پس از انجام فرآیندهای مربوطه کدهای معاملاتی و قابلیت معامله شما فعال می گردد.

 

در آخر مرحله هم، اگر که در سامانه سجام (سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان) ثبت نام نکرده باشید باید اطلاعات خود را در آن سامانه هم ثبت کنید . سجام یک سامانه ی زیر ساختی در بازار سرمایه است که برای ارائه بهتر و وسیع تر خدمات توسط شرکت سرمایه گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از سال ۸۳ آغاز به کار کرده که باید برای دریافت کد بورسی در آن ثبت نام کرد. این سامانه به صورت فراگیر برای ثبت نام اولیه ی تمام سرمایه گذاران حقیقی، حقوقی، ایرانی و خارجی در بازار سرمایه استفاده می شود بنابراین می توان آن را یک سامانه ملی هم نامید.

سوال های کارگزاری ها گردآوری شده است که می تواند به در اینجا کلیک و مشاهده کنید.

مطالب پیشنهادی

ترتیبی که گروه دوره آموزشی برای خواندن مطالب سری آموزش بورس برای تازه کارها به شما پیشنهاد میکند:


نظرات کاربران
افزودن نظر
 • هوتن ۲۸ تیر ۱۳۹۹

  سلام من سجام ثبت نام کردم احراز هویت هم کردم با اپلیکیشن سیگنال و کد معاملاتی برام اومده ولی چرا سایت ثبت نام کارگزاری مفید اینطوریه ؟ وقتی میخوام کارگزاری مفید ثبت نام کنم مراحل رو که تکمیل میکنم بازم میگه به دفاتر پیش خوان مراجعه کنید و احراز هویت کنید و در سجاک ثبت نام کنید 🙁 بعدشم که میخوام وارد همین برنامه ایزی تریدر بشم مینویسه شما کاربر مهمان هستید مراحل رو تکمیل کنید باز تکمیل میکنم باز میگه شما کاربر مهمان هستید هی هم پیام میاد از طرف سایتشونو برای احراز هویت و دریافت کد بورسی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۹ تیر ۱۳۹۹

   تا چند روز درست میشه با پشتیبانیشون تماس بگیرین یا حضوری به شعباتشون مراجعه کنین.

   پاسخ
 • امیر غلامی ۲۶ تیر ۱۳۹۹

  بهترین کارگزاری برای ثبت نام در بورس چیست؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۸ تیر ۱۳۹۹

   مفید
   آگاه
   اقتصاد بیدار
   فارابی
   و …

   پاسخ
 • fateme ۱۷ تیر ۱۳۹۹

  سلام من تو سیگنال احراز هویت کردم کد بورسى برام ارسال شده الان میخوام تو کارگزارى اردیبهشت ثبت نام کنم منظور از ثبت نام همون افتتاح حساب ؟؟ چون من افتتاح حساب رو انتخاب کردم و همه ى گزینه هارو پر کردم و با موفقیت هم انجام شد الان رمز عبور و نام کاربرى رو خودشون ارسال میکنن برام ؟؟ من احتیاج هست که مراحل دیگه ایی رو انجام بدم ؟ یا همین درسته ؟ ممنون میشم جوابمو بدید

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ تیر ۱۳۹۹

   سلام بله خودشون باید ارسال کنن و تکمیل هستش کار

   پاسخ
 • mahboube ۱۵ تیر ۱۳۹۹

  سلام. ایا کارگزاری که ثبت نام میکنیم حتما باید در محل زندگی مون شعبه داشته باشه یا میتونه شعبه اش در جایی غیر از محل زندگی هم باشه؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۶ تیر ۱۳۹۹

   میتونه جای دیگری هم باشه ولی اگه در محل زندگیتون باشه بهتره

   پاسخ
 • میثم ۱۱ تیر ۱۳۹۹

  سلام من اول تو سجام ثبت نام کردم کد ده رقمی داد بعد تو مفید ثبت نام کردم گف برو احراز هویت حضوری .بعد از طریق سبگنال احراز هویت غیر حضوری کردم و کد معاملاتی۵رقمی بهم داد الان میخام تو مفید ثبت نام کنم دوباره میگ حضوری احراز هویت کن .میشه بگین این احراز هویت سجام که از سیگنال کردمو چجوری تو مفید بیارم تا حضوری احرخز هویت نکنم .ممنون

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۲ تیر ۱۳۹۹

   سلام فک نمیکنم الان سیستم انجام بده حضوری مراجعه کنید بهتره

   پاسخ
 • Nili ۱۰ تیر ۱۳۹۹

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم کارگزاری ایساتیس بهتره یا مفید
  اصلا فرق خاصی داره؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۲ تیر ۱۳۹۹

   سلام بله مفید درجه الف هستش و میشه گفت بهترین کارگزاریه حال حاضر ایران

   پاسخ
 • مهدی ۴ تیر ۱۳۹۹

  سلام من کد بورسی اومد واسم بعد تو مفید ثبت نام کردم ولی میگه باید دب دفاتر پیشخوان برید.چکار کنم؟،

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۵ تیر ۱۳۹۹

   سلام با پشتیبانیشون تماس بگیرین

   پاسخ
 • علی ۲۹ خرداد ۱۳۹۹

  من در کارگزاری مفید ثبت نام کرده ام از کدام قسمت می توانم در پنل کارگزاری میزان سهام عدالت خود را مشاهده نمایم؟
  پنل سهام عدالت را می دانم ولی پنل کارگزاری رو نمی دانم
  با تشکر

  پاسخ
 • ایمان ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

  سلام من کد معاملاتی برام اومده ولی وقتی برای فروش ۳۰درصد به سایت بانک تجارت میرم بعد از زدن کد ملی پیام میده سهام شما ثبت نشده اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲ تیر ۱۳۹۹

   سلام کد معاملاتی و سهام عدالت دو موضوع مجزا هستن…
   کد معاملاتی نشانه هویتی شما در بازار های مالی هستش اما سهام عدالت سهام دولتی هستش که سال ها پیش به شما فروخته شده اگه در اونزمان خرید کرده باشین میتونین الان بفروشین

   پاسخ
 • مجتبی ایروانی ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

  سلام من در سامانه سجام ثبتنام کردم بعد از طریق سیگنال احراز هویت کردم دو روز هست برا من کد نیمده باید چیکار کنم ؟
  بعداز اون اگر کد بیاد چکاری باید انجام بدم؟
  ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

   سلام باید صبر کنین تا بیاد دیگ …. کارگزاری هم حتما باید افتتاح حساب کنین بعدش میتونین معامله کنین البته حتما و حتما قبل از ورود به بازار باید آموزش ببینین

   پاسخ
 • محمذ ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

  شماره کارگزاری آگاه رو می‌فرمایید.
  ضمنا در برنامه آسا رمز و نام کاربری رو میزنم مینویسه آزمایشی.
  آزمایشی یعنی چه؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۶ خرداد ۱۳۹۹

   ۴۱۷۹۲۰۰۰-۸۲۱۵۴۰۰۰

   پاسخ
 • مخمد ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

  با سلام خدمت شما. من ابتدا در سامانه سجام ثبت نام کردم و در آخر برای احراز هویت نوشته بود از طریق برنامه سیگنال هم میشه احراز هویت غیر حضوری انجام داد که امروز هم کد معاملاتی هم اومد.
  ولی برای ثبت نام در کارگزاری بازهم میگه احراز هویت انجام بدین.
  میشه راهنماییم کنید چه کنم.

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

   سلام اگر احراز هویت سجامتون انجام شده دیگ برای کارگزاری احراز هویتی مجددی نیستش با پشتیبانی کارگزاری مورد نظرتون تماس بگیرین

   پاسخ
 • الهه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

  سلام.خسته نباشید. من در کارگذاری ثبت نام کردم اما شماره حسابی که نوشتم به اسم خودم نبود و به اسم پدرم بود چون به اسم خودم شماره حساب ندارم و مشکلی پیش نیومد اما در سامانه سجام قبول نمیکنه…ایا در سامانه سجام حتما باید شماره کارت با اسم ثبت نام کننده یکی باشه؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

   بله باید به اسم خودتون باشه

   پاسخ
 • Mostafa ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

  سلام من احراز هویت کردم کد بورسی هم دریافت کردم خواستم بدونم نام کاربری برام ارسال میشه؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

   سلام باید در کارگزاری هم ثبت نام کنین تا بیاد.

   پاسخ
 • مرتضی ۲ خرداد ۱۳۹۹

  سلام ، من یه هفته هست که کدم اومده اما عرضه اولیه رو هم برام نمیخره میگه فرایند ثبت نام تکمیل نشده . مشکل چیه ؟ کارگزاری مفید

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۴ خرداد ۱۳۹۹

   سلام مراحل سامانه سجام رو چک کنین و با پشتیبانیشون تماس بگیرین

   پاسخ
 • مهداد ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام، من الان ۴ روزه که کد بورسی برام اومد و تو پیامش نام کاربری و رمز عبور و خودمو داد که گفتنش از این پس امکان انجام معامله ایجاد گردید میخواستم بدونم خودم میتونم برم از گوشی برای خرید عرضه؟و اینکه تو چ سامانه ی خرید و فروش انجام میگیره؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱ خرداد ۱۳۹۹

   سلام بله میتونین باید به پلتفرم معاملاتی تون در کارگزاری که افتتاح حساب کردین برین و از اونجا میتونین معامله کنین.

   پاسخ
 • kohsary ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام من اوایل دیماه سال گذشته برای ثبت نام در سامانه سجام به یکی از دفاتر پیشخوان رفتم همان روز یک کد معاملاتی ۸رقمی متشکل از سه حرف و۵ عدد برایم آمد.آیا کد دیگری هم بایدمی آمد.سه هفته پیش مجدد مراجعه کردم دوباره ثبت نام در کارگزاری مفید را برایم انجام داده والان سه هفته گذشته وهنوز هیچ کدی نیامده وقتی هم که وارد پلتفرم کارگزاری مفید میشم به عنوان کاربر میهمان نام میبره .اشکال کارم کجاست.ممنون اگر راهنمایی کنید

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

   باید همون زمان در کارگزاری هم ثبت نام میکردین حالا از وقتی ثبت نام کردین تا یک ماه کاربر مهمان هستین و فقط عرضه اولیه میتونین خرید کنین بعد از این مدت حالت عادی میشه

   پاسخ
 • Hsn ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام خسته نباشید.من محصل هستم درحال حاضر، برای بخش اطلاعات شغلی (آدرس و تلفن و کدپستی و..شرکت) چی باید بزنم؟؟؟مرحله بعدنمیره…ممنون

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام محل سکونت رو بزنین

   پاسخ
 • Amir ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام میشه کمتر از ۱۸سال هم ثبت نام کنن

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام بله

   پاسخ
 • محمد حسین ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

  ببخشید من ۱۵ سالمه میتونم ثبت نام کنم و کد بورسی رو بگیرم؟ اینترنتی چطور و حضوری چطور؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام بله به سایت سجام مراجعه کنید و سپس در یکی از کارگزاری ها افتتاح حساب کنین.

   پاسخ
 • حمیدحمید ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام .کد معاملاتی برام ارسال شد.آیا باید منتظر کدی دیگر هم باشم؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام کاربری و رمز عبور برای ورود به پلتفرم معاملاتی کارگزاری

   پاسخ
 • mehdi@r9437 ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام مگه پست الکترونیکی همون ایمیل من نیس چرا موقع پرداخت مبلغ نیگ پست الکترونیکی نامعتبر

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام احتمالا اشتباه املایی در نوشتار آن وجود دارد

   پاسخ
 • محسن ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام
  وقتتون بخیر . تو سامانه سجام یکی از مراحل انتخاب بورسه مثل ( انرژی – کالا – بورس و فرابورسی ) کدومو باید انتخاب کنم؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام ممنون بورس و فرابورس

   پاسخ
 • محمد ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام. من کد بورسی دارم اما نمیتونم خرید و فروش انجام بدم و فقط تونستم یک عرضه اولیه ثبت نام کنم. محدودیت خرید و فروش برای کارگزاری مختلف چجوریه؟ کارگزاری مفید چه مدتی این محدودیت رو داره؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام به کارگزاری ربطی نداره و فرقی نمیکنه مدت محدودیت ۱ ماه هستش

   پاسخ
 • مجید ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

  چند روز بعد ثبت نام کد بورسی میاد بتونیم بریم تو سایت کارگزاری برای خرید..البته کد معاملاتی همون روز ثبت نام اومده.

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام حدود ۳ ۴ روز

   پاسخ
 • محمد رضا عاقلی ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام.میخوام تو سجام ثبت نام کنم در مرحله ی انتخاب بازار بورس نمیدونم کدومو انتخاب کنم کدهاشون هم نمیدونم.به نظر شما کدام بازار ها رو انتخاب کنم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام باید بورس و فرابورس رو انتخاب کنین

   پاسخ
 • رضا سوری لکی ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام من ۱۶ سالمه پایه دهمم
  میخواستم بدونم میتوانم کد بورس بگیرم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام بله

   پاسخ
 • میلاد ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام خدمت شما میشه تمام مراحل ثبت نام را خودمان انجام بدیم؟و اینکه برای احراز هویت حتما باید دفتر پیشخوان بریم یا راه دیگری داره؟واینکه تمام دفاتر پیشخوان انجام میدم یا دفاتر بخصوص است؟تشکر

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام بله
   دفاتر بخصوصی هست به عنوان لیست مراکز احراز هویت سجام میتونین سرچ کنین و این روز ها یکسری از بانک ها نیز به کمک دفاتر اومدن و بصورت رایگان انجام میدن.

   پاسخ
 • الهام ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام من ثبت نام غیرحضوری کردم تمام مراحل هم انجام دادم بعد گفته که اطلاعاتم نادرسته و همکاران تماس میگیرن
  چیکار باید کنم؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام حتما تماس میگیرن فعلا صبر کنید.

   پاسخ
 • محمد ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

  بعد اومدن کد بورسی میشه بعدش بری و سهام خریداری کنی؟ یا محدودیت داره

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   محدودیت یک ماهه داره و فقط عرضه های اولیه رو میتونین خرید کنین.

   پاسخ
 • کیوان ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام
  یک هفته هست میخام سهم بخرم اخطار میزنه فرایند ثبت نام هنوز تکمیل نشده مشکل از کجاست؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام به اکانت سجام و کارگزاریتون مراجعه کنید. برای کد های جدید هم تا یک ماه محدودیت وجود داره و فقط عرضه اولیه میتونین خرید کنین.

   پاسخ
 • علی ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام و عرض ادب
  آیا برای فعالیت در بورس، داشتن شغل و درآمد و … جزو شرایط لازم و حتمی هست ؟ دانشجویی که هیچ درآمدی نداره و نیاز مالیش به واسطه والدین تامین میشه شرایط ورود به بورس رو داره؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام بهتر هستش که این شرایط رو داشته باشین اما در کل یادگیری مهارت ها و علم تحلیل ضرری نداره و به خودی خود هم میتونه موجب اشتغال و رفع یکسری مشکلات مالی بشه

   پاسخ
 • حسن آسترکی ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام ،
  من یک هفته ای هست که احراز هویت انجام دادم و از طریق حسابم در کارگزاری میتونم فرایند ها رو ببینم ! هزینه واریز کردم ولی با اینکه مبلغِ خرید و تعدادِ سهام موردِ نظر رو درست وارد میکنم ارور میده که خارج از محدوده تعریف شده ست سفارش م ! مشکل از کجاست ؟ باید به کارگزاری مراجعه کنم و یعنی اینکه ثبت نام کامل انجام نشده یا کلا تا یک ماه نمیتونم سرمایه گزاری کنم ؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام تا یک ماه فقط عرضه اولیه میتونین خرید کنید اگر بعد از این مدت نتونستین معامله کنین با کارگزاری تماس بگیرین

   پاسخ
 • مردادی ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

  با سلام. من احراز هویت شدم کد معاملاتیمم اومده الان باید چطور خرید کنم کارگزاریم مفید هست ایا باید کد کاربری و رمز عبور هم باید بیاد؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام بله برای ورود به پلتفرم معاملاتی نیاز هستش.

   پاسخ
 • سمانه برومند ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

  چجوری میتونم‌ثبت نام کنم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام لطفا مطلب رو بخونین و بعد به سایت سجام و کارگزاری مورد نظرتون مراجعه کنید.

   پاسخ
 • امیر ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام . من ثبت نام کردم . کد معاملاتی در بازار سرمایه برام پیامک کردن . ایا میتونم سهام خرید کنم ؟یا باز مونده

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام کاربری و رمز عبور برای ورود به پلتفرم معاملاتی باید از طریق کارگزاری براتون ارسال بشه و تا یک ماه فقط عرضه اولیه میتونین خرید کنین.

   پاسخ
 • محمد ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام
  چرا وقتی میخوام خرید کنم مینویسه فرایند ثبت نام تکمیل نشده سه روزه نتونستم خرید کنم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام سیستم ها به مشکل خورده با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید.

   پاسخ
 • Vahid ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام
  آیا کد بورسی به محض احراز هویت توسط دفاتر پیشخوان برامون میاد؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام خیر چند روزی طول می کشه

   پاسخ
 • Mohadese ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

  ینی ابتدادرسجام ثبتنام کنم وبرم دفترپیشخوان احرازهویت؟
  وبعددرکارگذاری مربوطه ثبتنام کنم ومجددبرم احرازهویت؟

  پاسخ
 • Mohadese ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر
  درابتدابرای دریافت کدبورسی بایددرسجام ثبتنام کردیادرکارگذاری مربوطه؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام تفاوتی نمی کنه هر دو انجام میدن.

   پاسخ
 • باقري محمد ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام و خسته نباشید . من الان در سایت سجام ثبت نام کردم و برام پیامک و کد اومد مراحل بعدی چیست ؟چکار باید بکنم . اگه ممکن است راهنمای بفرمایئد .

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام…برای احراز هویت به دفاتر پیش خوان برین و در یک کارگزاری افتتاح حساب کنین

   پاسخ
 • فاضل ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام شرایط سنی چی؟میشه کامل توضیح بدید؟لیسانس وغیر لیسانس فرقی ندارند نسبت به هم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام فعلا این محدودیت ها برداشته شده و حتی برای خردسالان هم میشه کد معاملاتی انلاین دریافت کرد.

   پاسخ
 • Afsoon ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام.
  من ثبت نام غیرحضوری انجام دادم همه کارام انجام شد فقط باید برای احراز هویت به دفتر پیش خوان مراجعه کنم،یکی از مراحل ثبت نام غیرحضوری انتخاب شهر بود برای معرفی دفتر پیشخوان
  الان من باید حتما به همون دفترپیشخوان مراجعه کنم یا نه دفتر دیکه ای تو یه شهر دیگه هم‌میتونم؟
  ممنونم میشم اسرع فقط پاسخگو باشید.

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام هر دفتری که بخواین میتونین برین.

   پاسخ
 • مهدی ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام من در سجام ثبت نام کرده ام و مراحل ثبت نام یکی از کارگذاری ها رو به صورت اینترنی انجام دادم .احراز هویت هم رفتم کد بورسی هم اومده. ولی به برنامه اون کارگذاری رمز ورودمو که میزنم آزمایشی مینویسه اونم بعد از تایم بورس .

  ینی ثبت نامم ناقصه یا علت چی میتونه باشه ممنون

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام تا یک ماه محدودیت دارین برای انجام معاملات.

   پاسخ
 • زهی ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

  دیگه نیازی به مدرک تحصیلی نیست، شرایط تغییر کرده، فقط اصل شناسنامه و کارت ملی مورد نیاز هست

  پاسخ
 • عرفان ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

  بعد احضار هویت حتما باید بریم کارگزاری برای دریافت کد معاملاتی یا از دفتر پیشخوان هم میشه
  بعدشم کد بورسی جدا از کارگزاریه ؟ یعنی هر شخص یه کد بورسی دریافت میکنه دیکه ده تا که دریافت نمیکنه

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   برای انجام معاملات حتما باید در یک کارگزاری حساب داشته باشین.
   بله هر شخص فقط یک کد معاملاتی داره مثل کد ملی.

   پاسخ
 • mina ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام
  من دیپلممو گم کردم.
  چجوری میتونم ثبت نام کنم؟!؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام فعلا دیگ نیازی به دیپلم نیست این محدودیت برداشته شده.

   پاسخ
 • مریم ۳۱ فروردین ۱۳۹۹

  من هیچ آشنایی با بورس ندارم میشه یه توضیح مختصر بدید و چجوری باید اقدام کنم ؟کجا باید برم میشه همه اینارو بگید

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام به قسمت آموزش بورس برای مبتدی ها برین و مطالب رو مطالعه کنین … برای اقدام برای ثبت نام هم همین مطلب رو کامل مطالعه بفرمایید.

   پاسخ
 • ... ۳۱ فروردین ۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر. کد بورسی معمولا بعداز چند روز ارسال میشود؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

   حدود ۳ روز کاری

   پاسخ
 • سعید ۳۱ فروردین ۱۳۹۹

  سلام.وقت بخیر.دفاتر پیشخوان مخصوصی برای ثبت نام و گرفتن کد وجود دارن یا همه ی دفاتر پیشخوان این کار رو انجام میدن؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام مخصوص هستن و باید به عنوان مراکز احراز هویت سجام در گوگل سرچ کنید.

   پاسخ
 • مهرداد بیگی ۳۱ فروردین ۱۳۹۹

  سلام آیا داشتن چک برگشتی در صادر شدن کد بورسی تاثیر دارد یا خیر
  یعنی کسی که چک برگشتی داره میتونه کد بورسی بگیره؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام خیر تاثیری نداره.

   پاسخ
 • سبحان ۳۱ فروردین ۱۳۹۹

  سلام
  من همه ی مراحل رو پشت سر گذاشتم
  احراز هویت هم رفتم
  ولی پیامک اصلا بهم نمیاد
  تقریبا چهارشنبه احراز هویت رفتیم و الان که یکشنبست نیومده
  چکار کنم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام سیستم های سجام این روز ها به مشکل میخوره به علت ترافیک بالا و حجم زیاد کاربران باید با خود پشتیبانی این شرکت ارتباط برقرار کنین.

   پاسخ
 • behnam ۳۱ فروردین ۱۳۹۹

  سلام من هم نام کاربری هم رمزو فراموش کردم چیکار کنم؟/

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام گزینه فراموشی رمز رو بزنین ایمیل ارسال میشه براتون

   پاسخ
 • متین ۳۰ فروردین ۱۳۹۹

  سلام میتونم برای پسرم که سنش کمه کد بورسی براش بگیرم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۳۰ فروردین ۱۳۹۹

   سلام بله حتی کد معاملاتی آنلاین هم میتونین بگیرین و محدودیت زیر ۱۸ سال برداشته شده.

   پاسخ
 • Mohsen ۲۹ فروردین ۱۳۹۹

  با سلام آیا برای تکمیل مراحل حضوری باید به کارگزاری مراجعه کرد یا دفاتر پیشخوان دولت هم اینکار رو انجام میدن؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۹ فروردین ۱۳۹۹

   سلام دفاتر پیش خوان انجام میدن موارد رو .اما برای موارد بخصوص اگر درخواست داشته باشین می بایست ب خود کارگزاری مراجعه کرد.

   پاسخ
 • مهردل ۲۷ فروردین ۱۳۹۹

  سلام… توی شهر ما کارگذاری بپرس مجود نداره
  راهی هست که محازی مدارک و بفرستم و عضو شم؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۸ فروردین ۱۳۹۹

   سلام فقط یکبار نیاز هست که حضورا مراجعه کنید.

   پاسخ
 • فرشاد ۲۷ فروردین ۱۳۹۹

  سلام خسته نباشید .

  یه سوال داشتم .

  ایا میتونم قبل از هر کاری اول در سجام ثبت نام کنم و کد بورسی بگیرم بعدا به یک گارگزاری مراجعه و ثبت نام کنم؟؟؟؟

  ممنون

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۷ فروردین ۱۳۹۹

   سلام وقت شما بخیر
   بله بعد از دریافت کد سجام باید اقدام به دریافت کد بورسی کنید تا بتونید خرید و فروش خودتون رو شروع کنید

   پاسخ
 • محمد ۲۶ فروردین ۱۳۹۹

  سلام.جدیدا برای ثبت نام بورس نیازی به مدرک تحصیلی نیست و این قانون از ۲۱ دی برداشته شده.

  پاسخ
 • مه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹

  سلام
  یک سوال دارم.
  من فعلا در یک شهر کوچک زندگی میکنم و یک کارگزاری بورس وجود دارد که از دوستان نزدیک همسرم است.
  اگر ایشان کد بورسی برایم تهیه کند آیا میتواند میزان درآمد من از طریق بورس را پیگیری کند یا اینکه رمز خاصی میگذارم و هیچ کس بدون اجازه و تمایل خودم نمیتواند میزان سهام و در آمد من را مشاهده کند؟
  متشکرم

  پاسخ
 • هادی ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

  سلام در سایت یکی از کارگزاری ها ثبت نام کنید و بعد از دریافت کد پیگیری به دفاتر پیشخوان جهت اهراز هویت مراجعه نمایید و بعد از ان کد شما از طیق پیامک ارسال میگردد

  پاسخ
 • فاطمه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

  مدرک تحصیلی برا ثبت نام در بورس چیه؟ زیر دیپلم میشه ثبت نام کرد؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۸ فروردین ۱۳۹۹

   سلام بله میشه در قانون جدید این محدودیت برداشته شده.

   پاسخ
 • پونه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

  سلام
  خسته نباشید
  من آخرین مدرک تحصیلیمو هنوز از دانشگاه نگرفتم . آیا ارائه ی مدرک تحصیلی الزامیه ؟؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

   سلام باید از کارگزاری سوال کنید

   پاسخ
 • ولدیانی ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

  سلام راهی وجود نداره بشه کارهای مهمتر رو بصورت غیر حضوری و اینترنتی انجام داد؟و کارهای غیرحضوری رو در زمان دیگری انجام داد منظورم کارهایی هستن ک با انجامشون براحتی بتونیم معامله کنیم الان متاسفانه باوجود کرونا سخت هس بیرون رفتن.

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۸ فروردین ۱۳۹۹

   سلام
   متاسفانه یکبار مراجعه حضوری برای احراز هویت الزامی هستش

   پاسخ
 • زهرا ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

  اما من مراجعه کزدم منو ثیت نام نکزدن مدارکمم تکمیل یود

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

   نمیدونیم دلیلش چی بوده

   پاسخ
 • محمود ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

  با سلام
  من قبلاً به واسطه خرید اوراق وام بانک مسکن که ظاهراً در فرابورس هم هست، از یه کارگزاری کد بورسی گرفتم (حدود ۶ سال پیش) که بهم گفتن این همون کد بورسی هست که بعداً بخواهید خرید و فروش بورس باهاش انجام بدید ولی هیچ فعالیتی باهاش نداشتم. آیا الان همون کد بورسی برام فعاله که بخوام وارد بورس بشم، چه کاری باید انجام بدم؟ لازمه که وارد سامانه سجام هم بشم الان؟ ضمناً من فقط یه کد بورسی دارم که باهاش یک بار خرید و فروش اوراق وام مسکن اون هم از طریق کارگزاری مربوطه (دی) انجام دادم و هیچ پسورد و این چیزها هم ندارم! شماره حساب و این مسایل را چه کسی فعال و به کد بورسی من متصل میکنه؟
  یه سوال دیگه، من بخواهم مفاهیم بورسی را فرا بگیرم چه دوره ها را با چه ترتیبی از شما باید بگیرم
  سپاس فراوان از وقتی که میگذارید

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

   سلام بله فعال هستش فقط باید بدونید از کدوم کارگزاری گرفتید.
   بله سجام حتما باید ثبت نام کنید.
   خود کار گزاری تمام این کارها رو براتون انجام میده فقط کافیه باهاشون تماس بگیرید.
   بهترین کار اینه که دوره استادی ما رو تهیه کنید که کامل ترین دوره هستش و نیاز شما به آموزش رو کاملا پاسخ میده

   پاسخ
 • ali ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

  ۱_ایا فرقی میکنه که در کدام شعبه از شعبات یه کارگزاری ثبتنام کنیم؟
  منظورم اینه مثلا کار گزاری اگاه در یک شهر چندین شعبه داره یا بجای ثبتنام در شعبه شهر کوچک به یه شعبه معروفتر در شهری بزرگتر ثبتنام کنیم؟
  یا دنبال شعبه ای با کارکنان با تجربه تر باشیم.
  ایا چنین کاری نیاز هست یا فرقی نمیکنه؟
  ۲_برای کسانی ک فعلا اموزش ندیدن ، کارگزاری معاملات رو انجام میده ؟ و میشه بطور همزمان شخص و کارگزاری معاملات رو انجام بدن؟

  پاسخ
 • پریسا ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

  سلام
  آیا کارگزاری های مختلفی وجود داره که از طریقش بشه ثبت نام کرد؟؟؟ و این که چه فرقی با هم میکنند این که کارگزاریمون چی باشه؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

   سلام بله تعداد زیادی کارگزار وجود داره
   تفاوت در نحوه خدمات دهی و سامانه معاملات آنلاین انها می باشد. از نظر ما مفید آگاه پاسارگاد بهتر خدمات می دهند

   پاسخ
 • ali ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

  سلام
  بعد از ثبتنام در سجام و احراز هویت، حتما باید در یک کارگزاری هم ثبتنام انجام داد؟ یا فقط زمانی ک مایل باشیم کارگزاری معاملات و خرید و فروش رو انجام بده باید در یک کارگزاری ثبتنام کنیم.

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

   با سلام بعد از دریافت کد سجام حتما باید در یک کارگزاری ثبت نام کنید

   پاسخ
 • علی حسینی ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

  سلام میگن ثبت نام حضوری رو بخاطر کرونا برداشتن و مجازی شده،درسته؟؟؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

   سلام باید از کارگزاری ها سوال کنید دوست عزیزم

   پاسخ
 • Zahra.fereydony ۵ فروردین ۱۳۹۹

  چطور کد را بگیریم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۵ فروردین ۱۳۹۹

   سلام باید به یکی از کارگزاری های محل زندگیتون مراجعه کنید

   پاسخ
 • شهاب ۱۵ اسفند ۱۳۹۸

  سلام انگار کد سجام رو باید از دفاتر پیشخوان بگیریم درسته؟؟؟؟؟
  حدودا ۲۵ تومن هم هزینه دازه

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۶ اسفند ۱۳۹۸

   سلام کد برای احراز هویتش رو میتونین خودتون با ثبت نام اینترنتی دریافت کنین اما برای تایید احراز هویت باید حضوری مراجعه کنین. اگر تمام مراحل رو دفتر پیش خوان براتون انجام بده بله در این حدود هزینه داره.

   پاسخ
 • Hamid ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

  سلام من چون ثبت نام کردم یه راهنمایی میکنم
  اولین کار هایی که باید انجام بدین اینه که تو سایت های(سجام)و(مثلا سایت کارگذاری مفید )ثبت نام کنن هزینش کلا ۱۰هزار تومان هست
  بعد کارگزاری شهرتون میرید حالا اگاه هست مفید هست ببینید شهرتون چی داره اونجام میرید کار خاصی نمیکنید فقط چند تا امضا اثر انگشت میگیرن و هزینه ای هم نداره.

  پاسخ
 • Nahid ۳ بهمن ۱۳۹۸

  سلام وقتی کدبورسی گرفتیم بعدش چه اتفاقی میفته میشه توضیح بدید ممنون میشم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۷ بهمن ۱۳۹۸

   سلام شروع به آموزش دیدن بکنید و بعدش خرید و فروش رو شروع کنید

   پاسخ
 • Big Daddy ۱۱ دی ۱۳۹۸

  آیا اتباع خارجی میتونن در بورس ثبت نام کنند و مدارک لازم چیست و چه مقدار حداقل برای سرمایه‌گذاری پول لازم است

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۷ بهمن ۱۳۹۸

   بله حتما میتونن فقط قبلش لطفا به کارگزاری سر بزنید تا درست راهنمایی کنن شما رو

   پاسخ
 • نیلوفر ۱۶ آبان ۱۳۹۸

  چرا وقتی قسمت اطلاعات حساب بانکیو پر می کنم؟ دوباره از اول میاره حساب پیش فرص

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۹ آبان ۱۳۹۸

   سلام لطفا از کارگزار مربوطه تون بپرسید تا مشکلش رو براتون حل کنن

   پاسخ
 • محمد ۱۳ مهر ۱۳۹۸

  ببخشید مدرک من لیسانسه ولی هنوز مدرک موقتم نیومده مدرک فوق دیپلمم هم دست دانشگاهه
  چجوری میتونم بدون مدرک ثبت نام کنم؟
  آیا ریز نمرات مدرک لیسانس کیفایت میکنه؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۴ مهر ۱۳۹۸

   با سلام وقت بخیر لطفا به یک کارگذاری در شهرتون مراجعه کنید

   پاسخ
 • مهدی ۹ مهر ۱۳۹۸

  خدا رحم کنه اینها دارن اطلاعاتمون رو به اسم مبارزه با پولشویی به خارج میفرستند ان هم مجمعی که ناظرانش سعودی و اسراییل است

  پاسخ
 • اردشیر کردان ۶ مهر ۱۳۹۸

  سلام ایا کارت پایان خدمت هم لازمه برای ثبت نام؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۶ مهر ۱۳۹۸

   سلام خیر

   پاسخ
 • ا ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

  سلام
  ممنون بابت توضیحات
  من غیرحضوری برا دریافت کد بورس اقدام کردم اما بیشتر از۴روزه که کدی برام نیومده
  در سجامم ثبت نام کردم

  پاسخ
 • saqar ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

  سلام مراحل اینترنتی نیاز به پرداخت هزینه داره؟ چون من از طریق کارگزاری مفید اقدام کردم و ده هزارتومان از من گرفتن؟

  پاسخ
 • قیمت دنا پلاس ۱۰ مرداد ۱۳۹۸

  awliii mrc

  پاسخ
 • یوپی اس ۹ مرداد ۱۳۹۸

  میشه منبع این مقاله رو بفرمایین؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۱ مرداد ۱۳۹۸

   بر اساس دانش و تجربه خودمون گفتیم خدمتتون و اینکه مراحل دقیقا همینه که گفتیم

   پاسخ
 • شاطری ۱۸ تیر ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر .چطور میشه تلگرامی یا اینترنتی از آموزشهای کاریو آکادمی استفاده کرد؟آدرس لینک دارد؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۸ تیر ۱۳۹۸

   با سلام تا چند روز آینده از طریق وب سایت می توانید دوره ها را دنبال کنید از طریق کانال ها به شما اطلاع رسانی خواهد شد

   پاسخ
 • حمید ۱ تیر ۱۳۹۸

  سلام
  فرق گرفتن کدبورسی از طریق سایت سجام با گرفتن کد از طریق کارگزاری ها در چیه؟
  با تشکر

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۲ تیر ۱۳۹۸

   سلام این دو که می فرمایید جدا از هم هستند. شما از طریق کارگزاری کد بورسی می گیرید و از طریق سجام برای اهراز هویت و … اقدام می کنید. یعنی به هردو برای معامله گری نیاز دارید

   پاسخ
 • محسن صالحی ۱ تیر ۱۳۹۸

  دست شما درد نکنه .عااالی بود.
  ای کاش بصورت اینترنتی وتلگرامی وتصویری آموزش خرید و فروش نحوه واریز و دریافت پول و سود را آموزش می دادید. باتشکر از شما وسایت وصفحه تلگرامی خوبتون

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۲ تیر ۱۳۹۸

   سلام حتما این کار رو انجام میدیم در آینده

   پاسخ
 • amin ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

  آیا بادیپلم ردی می توانیم کد بگیریم وکار کنیم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

   نمیدونیم باید از کارگذاری ها دقیقش رو بپرسید

   پاسخ
 • Tyrant ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

  سلام ، آیا میتوان بطور همزمان ، در دو کارگزاری ، ثبت نام و معامله کرد ؟
  برادرم دیپلم ردی ست ، آیا وی راهی برای دریافت کد بورسی دارد ؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

   سلام به شما کد اقتصادی میدن که با هر کارگذاری که کار کنید در نهایت دارایی هاتون در تمام سبد ها به صورت یکسان به نمای در می آید

   پاسخ
 • mohsen ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

  خوب

  پاسخ

question