شروع بورس از صفر

شروع بورس از صفر

 

اگر هیچ اطلاعاتی از بورس ندارید ما به شما کمک می کنیم تا درباره بازارهای بورسی آگاه شوید و همچنین بتوانید همراه با ما سرمایه گذاری در بورس را شروع کرده و سود های مناسبی کسب کنید. امروزه تقریبا همگی ما به شرایط تورمی موجود در کشور آگاه هستیم و شاهد بی ارزش شدن پول می باشیم، طبیعتا برای جلوگیری از کاهش ثروت پس انداز کردن پول دیگر پاسخ گو نمی باشد و برای حفظ ارزش پول خود باید آن را سرمایه گذاری کنیم.

در حال حاضر راه های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد. برای مثال خرید ارز های خارجی ، سکه ، خودرو ، مسکن و اوراق بهادار از گزینه های مطرح در بین مردم می باشد اما بنظر شما کدام گزینه بهترین سرمایه گذاری می باشد؟!


برای اطلاع بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید: بهترین گزینه سرمایه گذاری در سال ۹۸


خیلی ساده و سریع بگوییم که سرمایه گذاری در اوراق بهادار و خرید سهام بیشترین بازدهی سرمایه در سال های اخیر را داشته است و در کنار حفظ ارزش پول و حق مالکیت در شرکت در واقع حمایت مالی از شرکت و تولید در صنعت های مختلف می باشد. این امر موجب سودسازی ، کاهش بیکاری و رونق اقتصادی کشور می شود. پس به این ترتیب نسبت به دیگر گزینه های سرمایه گذاری مناسب تر می باشد.

ریسک سرمایه گذاری در سهام نیز به نسبت ریسک گزینه های دیگر با آموزش های لازم کاهش می یابد و قابل کنترل است.افراد زیادی به بازار های سرمایه جذب می شوند که هر یک انگیزه های متفاوت و سوالات بسیار زیادی دارند در این مطلب سعی می کنیم به بسیاری از سوالات اولیه نیز پاسخ دهیم.

مزیت مهم بازار سهام این است که می توانید با سرمایه های کمتر از ۱ میلیون تومان نیز در این بازار سرمایه گذاری کنید.

 

برای سرمایه گذاری در بورس ۲ روش وجود دارد:

 

  1. سرمایه تان را در اختیار صندوق های سرمایه گذاری یا اشخاص حرفه ای قابل اعتماد قرار دهید. اگر علاقه به فعالیت مستقیم در بورس ندارید و یا شرایط کسب دانش و آگاهی برای سرمایه گذاری را ندارید می توانید از این طریق در بورس سرمایه گذاری کنید. در سال های اخیر برخی صندوق های سرمایه گذاری بازدهی های بیش از ۵۰% نیز داشته اند.صندوق ها با تشکیل سبد سهام ریسک های سرمایه گذاری را بسیار کاهش می دهند.البته این صندوق ها ریسک مختص به فعالیت  های خود را دارند و باید صندوق حرفه ای و قابل اعتمادی را بیابید. اما ما به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم که پول خود را به اشخاص حقیقی بسپارید.

برای اطلاع و آگاهی کامل از صندوق های سرمایه گذاری پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه بفرمایید: صندوق های سرمایه گذاری چیست؟!


  1. آموزش ببینید و شروع به فعالیت در بازار بورس کنید. در ادامه بطور کامل این روش را توضیح داده و اولین قدم های لازم برای موفقیت را پیش روی شما می گذاریم.

 

شروع بورس

 

برای شروع بورس باید ۳ مرحله را طی کرد:

 

۱ثبت نام در بورس و دریافت کد بورسی:

 

اولین قدم برای شروع بورس افتتاح حساب در یک کارگزاری و دریافت کد بورسی می باشد. این کد همانند کد ملی است و برای هر شخص تنها یکبار صادر می شود و در تمامی کارگزاری ها و بازار های سرمایه به عنوان شاخصه فرد محسوب می شود.

کارگزاری ها مراکز واسطه بین اشخاص حقیقی و حقوقی و سازمان بورس هستند.کارگزاری های زیادی با شعبات متعدد در سراسر کشور فعال هستند که حتی می توانید بصورت اینترنتی مراحل ثبت نام و افتتاح حساب در آنها را انجام دهید.

در گذشته برای معاملات باید به تالار های بورس مراجعه می شد اما امروزه می توان تمامی فعالیت های واریز و برداشت وجه و معاملات را بصورت آنلاین انجام داد.

برای مطالعه کامل درباره نحوه چگونگی ثبت نام در بورس و معاملات پیشنهاد می کنیم ۲ مطلب لینک شده را مشاهده بفرمایید:

ثبت نام در بورس

خرید و فروش اینترنتی سهام

 

 ۲آموزش بورس:

 

دنیای بورس محلی بسیار جذاب برای کسب سود های رویایی و رسیدن به ثروت های دست نیافتنی است. در این بازار پر هیاهو هیچ محدودیتی برای کسب ثروت های کلان وجود ندارد مگر ناآگاهی و بی سوادی. یک معامله گر و تحلیل گر حرفه ای در بازار بورس تقریبا بدون هیچ مانعی به پیشرفت های مالی پی در پی می رسد.

این مطلب را از دست ندهیدسود و درآمد سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

گروه های آموزشی بسیاری همانند گروه آموزشی کاریمو آکادمی در زمینه آموزش بورس فعالیت می کنند که می توانید با شرکت در دوره های آموزشی تمامی فنون مورد نیاز برای فعالیت در بورس را فراگیرید.این دسته از گروه ها معمولا فایل های اولیه را بصورت رایگان قرار می دهند تا آشنایی اولیه با مقدمات بورس و شیوه آموزشی گروه برای کارآموزان روشن شود.

برخی افراد به دنبال آموزش های رایگان بورس می باشند اما در حقیقت مطالبی که بصورت رایگان در سایت ها و دوره های اولیه آموزشی قرار دارد تنها مقدمات جهت آشناییه اولیه با فنون تحلیل بنیادی و تکنیکال می باشد و به هیچ عنوان با این مطالب نمی توان به خرید و فروش مطمئن پرداخت. برای شروع بورس حتما باید کتاب ها و فایل های آموزشی حرفه ای بورس را تهیه و استفاده کنید.

آموزش تجربی بورس هزینه های بسیار گزاف مالی و زمانی دارد و ممکن است هرگز به ثمر ننشیند. کسی که بدون آموزش حرفه ای و به قصد یادگرفتن با آزمون و خطا وارد بازار می شود با شکست های سنگین و آسیب های شدید روحی مواجه می شود که بسیار خطرناک است.

پیشنهاد می کنیم با شرکت در دوره ها و افزایش اطلاعات و آگاهی ریسک خود را کاهش داده و از اشتباهات بزرگ جلوگیری کنید. هرچقدر که بر روی آموزش تان در بورس سرمایه گذاری کنید کمتر ضرر می کنید.با آموزش دیدن و شروع بورس حتی با سود موارد ساده ای مانند عرضه اولیه در مدت کوتاهی می توانید هزینه تمام دوره های آموزشی کاریمو آکادمی را بپردازید.

برای آشنایی مقدماتی با بورس می توانید با شروع دوره رایگان بورس چیست؟!در کاریمو آکادمی همراه ما باشید.

 

۳برای شروع بورس اقدام کنید

 

اگر اقدام نکنید هرگز چیزی یاد نخواهید گرفت و سودی نخواهید کرد هرچه زودتر شروع کنید بهتر است. در بازار سرمایه هر روز و هر لحظه تجربه از طلا با ارزش تر است.

مطالعه درباره بورس را شروع کنید و آموزش ببینید و با سرمایه ای اندک شروع به معامله کنید. تا وقتی که سود نقدی سهام را دریافت نکنید افزایش سرمایه و مجمع را تجربه نکنید دنیای بورس برای شما غریبه است پس شروع کنید!!!

 

مطالب و نکاتی که قبل از شروع بورس باید بدانید:

 

♦ بازار بورس بازاری به نسبت بلند مدت است و اینکه فکر کنیم سود ها همانند حقوق ثابت هر ماه برای ما واریز می شود اشتباه است.

♦ برای شروع بورس باید تمام ذهنیت های خود را از اینگونه تفکرات عوض کنید، بازار بورس اصلا مشابه سیستم های حقوقی نیست و محدودیتی برای آن وجود ندارد.ممکن است در یک هفته ۵۰% سود کنید و گاهی ممکن است در ۶ ماه همان ۵۰% را سود کنید. سود و ضرر شما تنها با آموزش و یادگیری تعیین می شود.باید ذهن خود را برای ریسک و زیان و سود های کلان آماده کنید و حرص و طمع خود را کنترل کنید.

♦ برای شروع بورس نیاز به تحصیلات مرتبط نیست و بسیاری از علوم می توانند در این بازار کاربرد داشته باشند. برای مثال رفتار های جامعه در تحلیل تکنیکال نقش مهم و اساسی دارد و یا حتی ستاره شناسی و نجوم. برای مثال ویلیام دلبرت گن از افراد بسیار مشهور و موفق بازار بورس های آمریکا است که با کمک ستاره شناسی و نجوم سود های نجومی و غیرقابل باوری کسب کرد.

البته بدیهی است دروس مدریت مالی، اقتصاد ، مدیریت بازرگانی، حسابداری و… ارتباط بیشتری با بازار بورس دارند و می توانند در تبدیل شدن شما به یک تحلیل گر قدرتمند کمک شایانی بکنند.

می توانید در دوره سوالات متداول بورسی پاسخ سوالات خود را پیدا کنید و سوالات خود را از ما بپرسید: سوالات متداول بورسی

 

 

برچسب ها:

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران
افزودن نظر

question