عرضه اولیه افق به تعویق افتاد

عرضه اولیه فروشگاه های زنجیره ای کوروش

امیر خسرو فخریان، مدیرعامل این شرکت در آستانه پنجمین سالگرد افتتاح فروشگاه افق‌کوروش، گفت که  این شرکت در کمتر از پنج سال از آغاز فعالیت خود موفق شد یک هزار و صد فروشگاه را در ۳۱ استان کشور و ۲۴۵ شهر راه‌اندازی کند و ضمن اشتغال‌زایی برای ۷‌هزار نفری، به فروشگاهی معروف و پیشرو در صنعت خرده‌فروشی تبدیل شود.

وی در ادامه با اشاره به نوسان ارز  گفت: افق کوروش تلاش کرد که با تامین به موقع کالا و توزیع آن با مناسب‌ترین قیمت به بهبود معیشت خانوار کمک کند. در وضعیت فعلی اقتصادی، شرکت‌های بزرگ موتور محرک اقتصاد کشور بوده و می‌توانند با حمایت از تولیدات داخلی کمک شایانی به کشور و دولت داشته باشند. آقای فخریان با بیان اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای ویترین اقتصاد کشور هستند، افزود: در حال حاضر دنیا به سمت گسترش فروش اینترنتی در حرکت است. بر همین اساس افق کوروش با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با برند «اُکالا» نیز وارد بازار فروش اینترنتی شده است که پس از به بلوغ رسیدن در شهر تهران در سایر شهرستان‌ها نیز راه‌اندازی خواهد شد.

به گفته وی ، مقدمات ورود شرکت به بورس نیز انجام و نهایی شده و در ماه آینده به‌عنوان اولین شرکت در صنعت خرده‌فروشی وارد بازار سهام می‌شود.

عرضه اولیه ای که به تعویق افتاد

اسماعیل درگاهی مدیر پذیرش بورس تهران در خصوص شائبه اثر عدم توافق بر سر قیمت هر سهم افق کوروش در تعویق عرضه اولیه این شرکت گفت: تعویق زمان عرضه به عدم توافق بر سر قیمت ارتباطی ندارد. مشخص نیست این زمزمه ها از کجا نشات می گیرد. بورس درخصوص این موارد چندان اظهار نظری نمی کند.

درگاهی با بیان اینکه ارزش گذاری شرکت ها را ارزشیابان رسمی نهادهای دارای مجوز انجام می دهند، گفت: بورس نظرات کارشناسی را اعلام می کند اما چون ارزشگذاری از اصول علمی پیروی می کند و ارزشگذار هم در این خصوص تبحر دارد، بورس دخالتی ندارد مگر اینکه موردی مبهم باشد. اگر چارچوب گزارش، نظر وثوق بورس را جلب کند، دلیلی برای ورود ندارد.

به گفته وی ، زمان عرضه اولیه “افق” بستگی به آمادگی شرکت دارد.

مطالب پیشنهادی

خلاصه اخبار مهم بورسی ۱۹ آذر

شاخص کل با رشد ۱٫۰۸ صدم درصدی و افزایش ۳۶۴۲  واحدی  در ۳۳۹۴۳۴ واحد ایستاد همچنین شاخص هم وزن نیز…

زیان انباشته وپست و تاثیر آن بر اقتصاد کشور و قیمت سهم

در سال های اخیر زیان انباشته بانک های کشورمان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. یکی از این بانک…

تمدید مهلت ثبت نام معامله گران در سایت “سجام”

تمدید مهلت ثبت نام معامله گران در سایت “سجام” مهلت ثبت نام فعالان حقیقی و حقوقی بازار سرمایه در سایت…

نظرات کاربران
افزودن نظر