تحلیل بنیادی مقدماتی ۲

54000 تومان

75000 تومان
با خرید این دوره:
فیلم و صوت اموزشی
جامع بودن دوره
مطالب کاربردی
بیان ساده در تدریس
مناسب برای همه افراد
ویژگی های دوره

مدرس دوره
آقای حسین صمدی
مکان دوره
غیر حضوری
سرفصل ها
12
سطح مهارت
مقدماتی

بررسی اجمالی

در این دوره در ادامه دوره تحلیل بنیادی مقدماتی اول به مباحث مقدماتی تحلیل بنیادی می پردازیم و در ابتدا با روش زندگی و سرمایه گذاری وارن بافت الگوی تحلیل بنیادی در دنیا شروع می کنیم و در ادامه به مباحث مهمی مانند تحلیل صنعت ، روند درآمد ، نسبت گردش های مهم ، ارزش گذاری و ... با مثال و تمرین بسیار می پردازیم. اغلب این مباحث در تحلیل صورت های مالی می باشند و نیاز به محاسبات مالی دارند.

درس های این دوره

در فایل یک درمورد مدیریت پول و سرمایه نقدی بحث می شود و همچنین نحوه کنترل درآمدها و هزینه ها و مباحث اولیه مالی رفتاری و خرید بر اساس احساسات نیز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. در فایل ۲ تئوری وارن بافت و شوارتز در مورد خرید سهام مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

در این فایل مباحث بنیادی موجود در بازار از نظر وارن بافت مرد افسانه ای بورس دنیا مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و برخی جملات وارن و ایده های او مورد توجه قرار می گیرد.

در این فایل مباحث اقتصادی و سیاسی مطرح می شود که منطبق با کشور ما می باشد و کاراموزان را در مورد ارتباط اقتصادی سیاسی با بازار های سرمایه آگاه می کند. مفاهیم اقتصادی نیز توضیح داده می شود و وضعیت های اقتصادی و تاثیر آنها مقایسه می شود.

در مبحث بنیادی قبل از انتخاب سهام باید صنعت خوب را انتخاب کنیم. بدیهی است که صنعت مسکن با صنعت نرم افزار و دارو بسیار متفاوت است و به طبع صنعت شرکت های صنعت های مختلف نیز بسیار متفاوت می باشند و هیچگاه نمی توان یک شرکت سیمانی را با شرکت بیمه سنجید بلکه هر شرکت با شرکت های هم گروه خود مقایسه می شود. در فایل ۱ ابتدا درباره مقدمات تحلیل صنعت و سپس درباره مزیت نسبی بطور کامل صحبت می شود.مزیت های نسبی ایران نیز مورد بررسی قرار می گیرند و همچنین اشتباهات سرمایه گذاری. در فایل ۲ صنعت های مختلف با شرایط متناسب خود تحلیل می شود.

یکی از شاخصه های مهم برای انتخاب سهم سود سازی و روند آن است. مثلا اگر شرکتی برای هر سهم ۳۰ تومن سود ساخته سال بعد ۵۰ تومن و سال بعدش ۷۰ تومن بسازه. در این فایل اهمیت روند درآمد عملیاتی و نحوه بررسی اون رو یادمیگیریم.

در این قسمت ۳ گزارش هیئت مدیره از شرکت های مختلف را به عنوان مثال انتخاب کرده ایم و بررسی گزارش ها و انواع آنها را می آموزیم.

نسبت گردش دارایی ها نشان می دهد که شرکت و مدیریت آن چگونه عمل می کند و از طریق تحلیل آنها می توان به ریسک و بازده شرکت ، توانایی های مدیر و جریان نقدینگی شرکت که حیات و مرگ شرکت را تعیین می کند پی برد. در این فایل با نسبت های گردش دارایی و تحلیل آنها آشنا می شوید.

این فایل تمرینی و مثالی از گزارش شرکت شبریز می باشد که برای یادگیری بیشتر تهیه و تولید شده است.

گردش موجودی کالا از مواردی است که ریسک شرکت و نحوه مدیریت شرکت را به نوعی نشان می دهد و بیانگر نحوه ورود و خروج ، نگه داری و جریان مواد اولیه و محصولات در انبار شرکت می باشد. در این فایل با مفهوم گردش موجودی کالا و تحلیل آن برای شرکتهای بورسی آشنا می شوید.

حاشیه سود نشان می دهد که شرکت از هر مقدار فروش محصولات خود چه مقدار سود و درآمد کسب می کند. حاشیه سود مستقیما به سهمداران مربوط می شود چون در نهایت بصورت مستقیم یا غیر مستقیم در سود سهامدار تاثیر می گذارد. در این فایل با نحوه محاسبه حاشیه سود و انواع آن و تحلیل آن آشنا می شوید.

شاید خیلی از ما بورسی ها با این لفظ درآمد پایدار با بورس آشنا شدیم و واردش شدیم ینی توی بورس به جایی میرسی که دیگ هیچکاری نمیکنی و پولت برای خودش کار می کنه و برای تو درآمدی همیشگی میسازه که همواره به حسابت واریز میشه. تو این فایل با مفهوم درآمد پایدار آشنا میشین و مثال هایی از شرکت های داخلی که این کار رو براتون انجام میدن.

در مباحث مقدماتی گفتیم که ارزش گذاری از مهم ترین مباحث تحلیلی در بورس می باشد و انواع مختلفی دارد. یکی ازمهم ترین انواع ارزش گذاری در بازار بورس مخصوصا ایران ارزش گذاری بر اساس نسبت P/E می باشد. در این فایل این نوع ارزش گذاری محاسبه و تحلیل آنرا فرا خواهید گرفت.

نظرات کاربران
افزودن نظر

دوره های مشابه

تحلیل بنیادی پیشرفته

دوره مالی رفتاری بورس
مدیریت ریسک و سرمایه
تحلیل بنیادی مقدماتی ۲

تحلیل بنیادی پیشرفته

دوره مالی رفتاری بورس

مدیریت ریسک و سرمایه

question