کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادار و بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف هستند با مراجعه به لینک سایت سجام و با ورود اطلاعات خواسته شده نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کنند.

ثبت نام در این سامانه جایگزین ارائه تمامی مدارک و اطلاعات ضروری خواهد بود که اشخاص موظف اند هنگام دریافت خدمات نسبت به ارائه آنها اقدام کنند. ثبت‌نام در «سـجـام» یک بار برای همیشه و یک بار برای کلیه ارکان بازار از جمله تشکل‌های خود‌انتظام، نهادهای مالی، خریداران واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ناشرانی خواهد بود که در بازار سرمایه اقدام به ارائه خدمات می‌کنند. ثبت‌نام‌کنندگان پس از احراز هویت، از ارائــه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی‌نیاز بوده و با یک بار ثبت نام به کلیه خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت.

نظر به اهمیت و ضرورت ثبت نام در این سامانه موارد زیر به استحضار کلیه کابران سایت کاریمو آکادمیرسانیم:

۱- در صورت عدم ثبت نام و اهراز هویت در سجام هیچ شخص حقیقـی و حقـوقـی نمی‌تواند ، در بازار سرمایه خدماتی از قبیل خرید و فروش سهام و اوراق بهادار و صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و… را دریافت کند.

۲- از تاریخ صدور این اطلاعیه ارائه کلیه خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی جدید در بازار سرمایه از جمله صدور کد معاملاتی در کلیه بورس‌ها، صدور واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صدور کد سبدگردانی و… صرفا پس از ثبت نام در این سامانه امکان‌پذیر خواهد بود.

۳- برای اطلاع از مراکز اهراز هویت در شهرتان و همچنین استعلام  وضعیت ثبت نام در این سامانه می توانید از اپلیکیشن آپ و یا وب سایت سجام استفاده کنید.

منبع:
Www.sejam.ir
Www.sena.ir