اقتصاد خرد

بررسی اجمالی

اقتصاد خرد

اقتصاد خرد یکی از زیر شاخههای علم اقتصاد است که در مجموعه رشته های علوم اقتصادی حسابداری مدیریت و برخی رشته های انسانی در آموزش های عالی تدریس می شود.

آموزش اقتصاد خرد در یک جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا در کنار افزایش سواد و آگاهی افراد در این زمینه به پیشرفت اقتصادی آنها نیز منجر می شود که در نهایت به افزایش سطح رفاه اقتصادی در جامعه نیز می رسد.

امروزه شاید بزرگترین مشکل جامعه ما نداشتن سواد اقتصادی چه در سطح خرد و چه در سطح کلان می باشد و هر جایی که میبینید اعم از صدا سیما اخبار و فضای مجازی و حتی محفل های کاری و یا خانوادگی بحث از اقتصاد می باشد.

نیاز به آموزش مسايل اقتصادی امروزه بیشتر از هر زمانی دیگر برای جامعه و تک تک افراد آن احساس می شود.

کسانی که نیاز دارند برای خانواده خود مغازه و کسب و کار خود هزینه کنند سرمایه گذاری کنند کسب درآمد کنند و….

برای آموزش اقتصاد خرد می توانید از دوره اقتصاد خرد کاریمو آکادمی استفاده کنید.

در ادامه مطالبی در مورد اقتصاد خرد و دوره آموزشی اقتصاد خرد بیان می کنیم.

اقتصاد خرد چیست؟!

اقتصاد خرد (microeconomics) شاخه ای از علم اقتصاد است که به مطالعه منحصر به فرد اقتصاد تجزیه و تحلیل بازار رفتار مصرف کنندگان و خانوار ها و بنگاه ها می پردازد و اساس آن مدل های ریاضی است. اقتصاد خرد رفتار و انتخاب افراد در سطوح خرد را مانند یک فرد یا یک بنگاه یا صنعت و کالای خاص بررسی می کند و به چگونگی تعامل میان خریداران و مصرف کنندگان و عوامل موثر در انتخاب خریداران می پردازد.

در اقتصاد خرد به مسيله تصمیم گیری و انتخاب در سطح خرد اهمیت بسیاری داده شده با آموزش این مجموعه می توان تصمیمات اقتصادی فردی و خانوار و بنگاه های کوچکی که مالکیت آن را داریم بهبود ببخشیم.

تفاوت اقتصاد خرد و کلان

اقتصاد خرد به مباحث سطح خرد مانند رفتار مصرف کننده و تولید کننده عرضه و تقاضای محصولات و تعیین قیمت می پردازد اما در اقتصاد کلان به موارد کلی در سطح جامعه مانند درآمد ملی صادرات و واردات نرخ تورم و بیکاری و … پرداخته می شود.

دوره آموزشی اقتصاد خرد

در دوره آموزشی اقتصاد خرد گروه کاریمو آکادمی ابتدا مفاهیم اصلی اقتصاد توضیح داده می شوند و سپس به تقسیم بندی اقتصاد در سطح کلان و خرد می پردازیم و مباحث اقتصاد خرد و نظریات آنها تدریس میشوند که سرفصل های آن و تعداد جلسات در ادامه آورده شده.

این دوره توسط دکتر حسین صمدی مدرس مجموعه کاریمو آکادمی ضبط و تدریس شده. در این دوره از بروز ترین و معتبرترین کتب و مقالات دنیا بهره گیری شده است.

ادامه مطلب
نظرات کاربران
افزودن نظر

دوره های مشابه

question