آموزش اقتصاد برای تازه کارها

تومان

تومان
با خرید این دوره:
فیلم و صوت اموزشی
جامع بودن دوره
مطالب کاربردی
بیان ساده در تدریس
مناسب برای همه افراد
ویژگی های دوره

مدرس دوره
مکان دوره
سرفصل ها
سطح مهارت

بررسی اجمالی

درس های این دوره

علم شیرین اقتصاد برای موفقیت شما در بازار سرمایه بسیار با اهمیت و اثر گذار خواهد بود. در دوره " اقتصاد چیست " کاریمو با مباحث کاربردی اقتصاد آشنا خواهید شد و امیدواریم به درکی درست از این علم برسید.

هدف کلی همه آدم ها از راه اندازی کسب و کار ٬ سرمایه گذاری در بورس و یا طلا و مسکن کسب سود می باشد. قبل از اینکه در باره ماهیت میزان سود بخواهیم صحبت بکنیم باید با یک مفهوم مهم در اقتصاد یعنی سود اقتصادی و سود حسابداری را تعریف کنیم.

یک سو‌ء تفاهم عمومی وجود دارد که اگر هدف یک بنگاه یا فرد از فعالیت اقتصادی اش حداکثر کردن سود خود باشد برای جامعه مفید نیست و این افراد صرفا به منافع شخص خود فکر میکنند. در نتیجه این افراد را به عنوان سود جویان و افراد مضر برای جامعه شناسایی میکنند.

در درس های قبلی در باره مفهمو کلی اقتصاد مطالعه کردید و همینطور درباره سود اقتصادی و سود حسابداری نیز مطالعه کردید و تفاوت این دو مورد را برسی کردیم٬ در ادامه می خواهیم با مفهوم بسیار مهم عرضه و تقاضا در اقتصاد آشنا شویم. 

نقطه ی تعادل در بازار وضعیتی است که در آن میزان تقاضا برای یک کالا با عرضه آن کالا برابر است و کمبود کالا یا مازاد کالایی نیز وجود ندارد. در این حالت تقاضا کننده همان مقدار کالایی را می خواهد که فروشنده قصد عرضه آن را دارد و فروشنده همان میزان کالایی که تولید کرده می فروشد و دچار مازاد کالا یا کمبود آن نمی شود.

نظرات کاربران
افزودن نظر

دوره های مشابه

آموزش اقتصاد برای تازه کارها

آموزش اقتصاد برای تازه کارها
آموزش اقتصاد برای تازه کارها
آموزش اقتصاد برای تازه کارها
آموزش اقتصاد برای تازه کارها
question