تحلیل تکنیکال مقدماتی

99000 تومان

130000 تومان
با خرید این دوره:
فیلم و صوت اموزشی
جامع بودن دوره
مطالب کاربردی
بیان ساده در تدریس
مناسب برای همه افراد
ویژگی های دوره

مدرس دوره
دکتر حسین صمدی
مکان دوره
غیر حضوری
سرفصل ها
۲۶
سطح مهارت
مقدماتی

بررسی اجمالی

تحلیل تکنیکال یکی از دو مکتب اصلی تحلیل گری در بورس است که قواعدی جهان شمول دارد. شما با یاد گیری تحلیل تکنیکال می توانید از این قواعد در تحلیل بورس ایران٬ طلا٬ دلار٬  فارکس و... استفاده کنید. در این مجموعه ما سعی داریم تا قواعد تحلیل تکنیکال را به خوبی به شما آموزش دهیم تا بتوانید با استفاده از این قواعد شروع به معامله گری نمایید. ولی برای اینکه به مبحث تحلیل تکنیکال تسلط پیدا کنید باید مبحث تحلیل تکنیکال پیشرفته٬ امواج الیوت٬ الگو های هارمونیک و ابر های ایچیموکو را نیز مطالعه نمایید.

درس های این دوره

تفکر سیستمی خارج از مباحث بورسی می باشد و توسط استاد محمدرضا شعبانعلی تهیه و تولید شده است.

مباحث مالی رفتاری بطور کلی درباره کنترل هیجانات خرید و فروش در مواقع احساسی و شرایط های ویژه می باشد. مباحث مالی رفتاری برای فعالین بازار بسیار حائز اهمیت می باشد و بسیاری از سود ها و ضرر های بازار را تعیین می کند. خیلی از افراد به دلیل عدم تسلط بر احساسات خود اسیر بازی های قیمت و صف های خرید و فروش بی اساس می شوند. در این فایل به مباحث اولیه و کلی مالی رفتاری پرداخته می شود.

در این فایل نرم افزار های تحلیل تکنیکال قابل استفاده در ایران و حوزه های عملکردی آنها معرفی می شوند و به خصوص نحوه نصب و آشنایی مقدماتی با نرم افزار مهمه مفید تریدر مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. مفید تریدر در فایل ها و تحلیل های پیشرفته تر نقش بسیار مهم و اساسی را ایفا می کند و می توان گفت مفیدتریدر ابزار مادر برای تحلیل گر های تکنیکالیست می باشد که با استفاده از آن می توان از اندیکاتور ها و ابزار های فیبو و الیوت و ... استفاده کرد.

همواره بحث هایی بین تحلیل گران تکنیکالی و بنیادی وجود دارد که کدام تحلیل برتر است و برای افراد تازه وارد به عرصه بورس انتخاب یکی از این روش ها برای کسب مهارت مورد سوال است. در این فایل به فاکتور های موثر درونی و بیرونی بر تحلیل بنیادی، نظریه آشوب ، تاریخچه تحلیل تکنیکال و اصول اساسی آن پرداخته می شود همچنین مثال های کاربردی از هردو تحلیل بیان می شود.

در این فایل از دوره تکنیکال مقدماتی توضیحات بیشتر راجع به تحلیل تکنیکال بیان می شود و پایه های اساسی تحلیل تکنیکال و مزیت ها و ضعف آن معرفی و مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

در این فایل راجع به انواع نمودار های خطی ،میله ای، شمعی و تایم فریم و انواع قیمت های پایانی، آغازین و ...صحبت می شود و تمامی موارد همراه با مثال ها بطور کامل و تصویریی همراه با تمام مراحل در نرم افزار مفید تریدر توضیح داده می شوند.

در این فایل قله ها، دره ها و روند ها تعریف می شوند سپس شکست روند ها و نمودار روند صحبت می شود. مثال های زیادی برای درک کامل مبحث مهم روند در این فایل مورد بررسی قرار می گیرد.

مدل ذهنی نمایشی از جهان پیرامون، روابط بین بخشهای مختلف آن و درک مستقیم یک فرد در مورد اقدامات خود و نتایج آن می‌باشد. مدل‌های ذهنی می‌توانند رفتار را شکل دهند و راه حلی را برای حل مشکلات (مشابه با یک الگوریتم شخصی) و انجام وظایف ایجاد کنند. این فایل نیز از دوره فایل های صوتی استاد محمدرضا شعبانعلی می باشد.

در این فایل سطوح حمایت و مقاومت و انواع آن مانند استاتیک و دینامیک و اعتبار آنها و شکسته شدن آنها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. این مبحث به دلیل اهمیت زیاد همراه با مثال های فراوان و کاربردی تدریس شده.

در ادامه فایل ۱ حمایت و مقاومت در این فایل در مورد شرایط شکسته شدن سطوح حمایت و مقاومت و وضعیت پولبک و مقداری در مورد تاثیر و اهمیت اندیکاتور حجم نیز در شکسته شدن حمایت ها و مقاومت ها صحبت می شود.

خط روند یکی از ملاک های مهم در بررسی سهام ها و نمودار های آنها می باشد. همچنین یکی از نکات قابل توجه در موقعیت های منسب برای خرید و فروش توجه به روند سهم و وضعیت فعلی ان می باشد. در این فایل در مورد نوسان گیری صحبت می شود.

در این فایل ابتدا بطور کامل در مورد اصلاح در روند ها صحبت می شود و سپس به مباحث مهم حد سود ، حد ضرر ، ریسک به ریوارد و زمان نگهداری صحبت می شود.

کانال کشی از مباحث مهم و کمک کننده در تحلیل تکنیکال و به خصوص استراتژی های نوسان گیری می باشد. کانال ها نمودار ها را به کمک حمایت ها و مقاومت ها در بازه ای مشخص محدود می کنند تا بتوان حرکت نمودار را پیش بینی کرد. اعتبار و شکست کانال ها نیز با مثال مورد بررسی قرار می گیرد.

مبحث بسیار مهم الگوهای بازگشتی در واکنش های معاملاتی بسیار مهم می باشند. الگوهای بازگشتی نوعی خاص از رفتار نمودار هستند که وقتی در نمودار ظاهر شوند احتمال تغییر جهت زیادی در نمودار وجود دارد که در انتهای روند های صعودی و نزولی و اصلاح ها بسیار مهم است. در واقع می توان نقاط کف و سقف را پیدا کرد. در این فایل بیشتر به الگو ۲ سقف، ۲ کف، ۳ سقف و ... پرداخته می شود.

در این فایل تمرینات فایل قبلی که در مورد الگوهای بازگشتی بود همراه با مثال بصورت کاربردی انجام می شوند.

در ادامه درس های قبلی این بار به معرفی الگوی بازگشتی سر و شانه میپردازیم. الگوی سر و شانه از معروف ترین الگوهای تحلیل تکنیکال می باشد و بسیار معتبر می باشد. در فایل دوم این قسمت نیز تمرینات مربوط به درس الگوی سر و شانه می باشد.

الگو های ادامه دهنده نیز از الگوهای مهم در تحلیل تکنیکال می باشند که انواع مختلفی دارند. الگوهای ادامه دهنده شکل ظاهری و رفتاری از نمودار هستند که در صورت تشکیل روند بازار به احتمال زیاد ادامه پیدا خواهد کرد. در قسمت اول الگوی مثال های افزایشی و کاهشی همراه با مثال های کاربردی و فراوان تدریس می شود. در قسمت دوم به معرفی و شناخت کامل الگوی مثلث کنج و مستطیل می پردازیم و در قسمت سوم با تدریس الگوی پرچم همراه شما هستیم.

اندیکاتور ها از مهم ترین و اساسی ترین ابزار های تحلیل تکنیکال می باشند. قطعا برای خرید و فروش مطمئن سهام در بازار بورس نیاز به بررسی سهام مورد نظر با چندین ابزار می باشد. اندیکاتور های تحلیل تکنیکال در تعیین نقطه ورود و خروج بسیار کمک کننده می باشند و تعقیب کننده روند می باشند. اندیکاتور ها طبق فرمول خاصی نمایشی از نمودار قیمت رسم می کنند که داده های مفیدی به تحلیل گران اراِه می دهند. در این فایل به تعریف کلی مفهوم اندیکاتور ها می پردازیم.

یکی از ساده ترین اندیکاتور ها اندیکاتو باند های بولینگر می باشد که در گروه اندیکاتور های ترند می باشد. و اصلی ترین استفاده از آن برای تشخیص روند می باشد اما می توان در تحلیل های پیش بینی روند قیمت و خرید و فروش نیز از آن کمک گرفت.

اندیکاتور RSI اندیکاتور بسیار کاربیردی و مهم می باشد و به جرئت می توان گفت از پرکاربرد ترین اندیکاتور های موجد می باشد و تقریبا در نرم افزار های تحلیل تکینکال مثل مفید تریدر بصورت پیش فرض نمایش داده می شود. اندیکاتور rsi از گروه اسیلاتور ها می باشد و برای سطوح اشباع خرید و فروش های هیجانی بکار می رود و بسیار معتبر می باشد.

اندیکاتور استوک استیک از گروه اسیلاتور ها یا نوسان نما ها می باشد و از دو خط کند و سریع تشکیل شده است. اندیکاتور استوکاستیک سیگنال های خرید و فروش با شرایطی ویژه دارد.

کانال کلتنر یک اندیکاتور مبتنی بر نوسان است که از سه خط تشکیل شده است. خط وسط یک میانگین متحرک قیمت است و دو خط دیگر در بالا و پایین آن بصورت کانال کشیده شده اند.

میانگین متحرک یا موینگ اویریج پرکاربردترین و متداول ترین اندیکاتو می باشد که بصورت مستقیم و غیر مستقیم در بسیاری از فرمول اندیکاتور های دیگر نیز نقش دارد. میانگین متحرک ها از بهترین کمک کننده ها برای تشخیص روند می باشند.

اندیکاتور پارابولیک سار از اندیکاتور تعقیب و تشخیص روند می باشد و در تعیین نقاط برگشتی قیمت نیز کمک کننده می باشد.

گپ یا شکاف قیمتی از مسائل نموداری است که به مباحث بنیادی نیز مرتبط می شود و انواع نمودار های تعدیل شده و تعدیل نشده برای کنترل گپ ها طراحی شده اند. برای تحلیل گران تکنیکالی نمودار های تعدیل شده کاربرد بیشتری دارند.در این فایل به تعریف مفاهیم گپ و انواع آن مانند گپ خستگی و ادامه دهنده می پردازیم.

اندیکاتور مک دی از مشهور ترین و معتبرترین اندیکاتور ها می باشد. از اندیکاتور مک دی در شناخت پیوت و واگرایی ها استفاده بسیاری می شود.

نظرات کاربران
افزودن نظر
 • زهره ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام. مبلغ رو واریز کردم اما لینک دانلود نیومده برام

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام در ناحیه کاربری قسمت دوره های من میتونین دانلود کنین یا اگر در تلگرام اقدام کردین از همون طریق باید پیگیری کنین براتون میفرستن.

   پاسخ
 • Mohamadkaz78 ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

  دکتر خیلی خوبی دمت گرم

  پاسخ
 • ali.ghorbani ۳۱ فروردین ۱۳۹۹

  سلام و خسته نباشید
  یا ما به شیوه تدریس دلسوزانه و استادانه جناب دکتر صمدی عادت کردیم یا متاسفانه تدریس دوست عزیز در مبحث rsi رو من اصلا نفهمیدم.
  اقای دکتر لطفا این مبحث رو هم خودتون وقت بگذارید و تدریس کنید.
  ممنون

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام دکتر همیشه گفتن که این فایل واقعا کامل هستش بازم من به اطلاعشون میرسونم نظراتتون رو. ممنون و مرسی از لطفتون.

   پاسخ
 • Sadra ۲۵ فروردین ۱۳۹۹

  با سلام
  میخواستم بپرسم آیا این دوره برای آموزش ترید کردن در بورسهای جهانی هم مفیده یا فقط روی بورس ایران تمرکز داره، اگر امکان داره دوره‌ای که برای آموزش بورسهای جهانی مفیدتر هست رو معرفی کنید. ممنونم

  پاسخ
 • ehsankhalili ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

  با سلام خدمت استادعزیز و مدیریت محترم…خواستم بپرسم دوره تکنیکال همچون دوره مقدماتی بصورت فایل های اموزشب صوتی هستند یا بصورت اموزش تصویری تنظیم شده اند؟؟سپاسگزارم

  پاسخ
 • Houri.rahimi53@gmail.com ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

  روش تدریس بسیار عالی.

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

   ممنون از محبت شما دوست عزیز

   پاسخ
 • Sarikhani110 ۵ فروردین ۱۳۹۹

  عرض سلام و تبریک سال نو دارم خدمت همه عزیزان.با عرض معذرت از شما عزیزان بنده دوره تکنیکال مقدماتی هستم و فکر میکنم که با تدریس استاد صمدی عادت کردم چون بمحض رسیدن به اندیکاتور rsiکه نمیدونم کدوم عزیز تدریس فرمودن بنده فکر میکنم بعلت کند ذهنی خودم چیزی نفهمیدم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

  پاسخ
 • mohammadebrahim.jalilian ۱ فروردین ۱۳۹۹

  سلام سال نو مبارک میخوام فایل های دورهای آموزشیم رو دانلود کنم لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲ فروردین ۱۳۹۹

   سلام عضو سایت بشین و دوره رو خریداری کنید میتونید دانلود کنید.

   پاسخ
 • Sarikhani110 ۲۹ اسفند ۱۳۹۸

  سلام و و قت بخیر خدمت همه عزیزان زحتمکش در کاریمو.آقای صمدی یه جایی توی مقدماتی فرمودن برای اینکه عرضه اولیه بیشتر گیرت بیاد میتونین از چند تا کارگزاری برای یکنفر چند تا کد بورسی گرفت.میخواستم ببینم الان میشه اینکارو کرد یا نه؟ممنونم از زحماتتون

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۲۹ اسفند ۱۳۹۸

   سلام و وقت شما بخیر
   برای هر نفر یک کد بورسی صادر میشه یعنی شما با چندتا کار گزار هم که کار کنید و کد داشته باشید در نهایت چون یک کد اقتصادی دارید یکبار میتونید یک عرضه اولیه رو خریداری کنید.برای اینکه بتونید تعداد بیشتری عرضه اولیه بخرید میتونید برای سایر اعضای خانواده مانند همسر یا پدر مادر محترم کد بگیرید و با کد اونها عرضه اولیه برای خودتون بخرید

   پاسخ
 • heidar.alavi ۲۸ اسفند ۱۳۹۸

  خوب بود ریتم ویدیوها ب نسبت بخش قبلی تندتر شد

  پاسخ
 • sohrab.valizadeh ۸ اسفند ۱۳۹۸

  واقعا عالی

  پاسخ

دوره های مشابه

تحلیل تکنیکال پیشرفته

تحلیل بنیادی مقدماتی
تحلیل بنیادی مقدماتی ۲
تحلیل بنیادی پیشرفته
تحلیل تکنیکال مقدماتی

تحلیل تکنیکال پیشرفته

تحلیل بنیادی مقدماتی

تحلیل بنیادی مقدماتی ۲

تحلیل بنیادی پیشرفته

question