پیش بینی بازار های مالی ایران در نیمه دوم ۹۸

یکی از متغیر های اصلی اقتصاد کلان ایران نرخ ارز می باشد. یکبار اثر افزایش قیمت ارز بر اقتصاد کشور را در دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد تجربه کردیم و این بار در دوران ریاست جمهوری آقای روحانی.

خوشبختانه در یک ماه اخیر با سیاست های بانک مرکزی و دولت نرخ دلار نوسان کمتری را تجربه کرده و در قیمت بین ۱۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان نوسان می کند. پیش بینی می شود قیمت دلار در شش ماه دوم سال در همین محدوده نوسان کند و بالاتر از ۱۲۰۰۰ تومان نرود.

با آرام شدن بازار ارز سرمایه گذاری از سمت بازار های تحریک پذیر مانند طلا و ارز به سمت حوزه های با ثبات تر مانند بورس٬ سپرده گذاری در بانک٬ سرمایه گذاری در صندوق ها و … می رود.

از این روبرای ادامه سال ۹۸ پیش بینی می شود که سرمایه بیشتری به سمت بورس بیاید و باعث رونق بیشتر این بازار شود.

شرایط اقتصادی کشور ما به گونه ای است که سال های بعد نیز شاهد تورم خواهیم بود. حالا ممکن است چیزی که در سال ۹۷ و ۹۸ شاهد آن بودیم دوباره تکرار نشود ولی پیش بینی ها حاکی از این است که در سال ۹۹ نیز تورم ۲۵ درصدی را خواهیم داشت در نتیجه سپرده گذاری کردن پول نقد در بانک نمی تواند جلوی کاهش ارزش پول را بگیرد.

در نتیجه حتما باید محلی امن برای سرمایه گذاری پیدا کنید تا جلوی بی ارزش شدن پولتان را بگیرید. بانک در شرایط فعلی نمی تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد در نتیجه باید با پس اندازتان کاری راه بیندازید و یا اگر علم سرمایه گذاری در بورس دارید پولتان را سمت بورس بیاورید تا بتوانید از آن سود کسب کنید.

برچسب ها:

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران
افزودن نظر
 • علی مختاری ۱ اسفند ۱۳۹۸

  سلام من صفر هستم از اطلاعات بورس ایا با خرید پکیج شما بدرد من میخوره حتی کد بورسی هم ندارم ممنون میشم راهنمایی کنم حرف ندارم ۵۰۰ تومان هم هزینه کنم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۳ اسفند ۱۳۹۸

   سلام بله حتما می تونید ما بسته هامون به صورت کامل صفر تا صد بورس رو شامل میشه

   پاسخ
 • امیر ۱۶ مهر ۱۳۹۸

  سلام
  آیا زمان افت بازار سهام رسیده ؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۱۹ مهر ۱۳۹۸

   سلام خیر

   پاسخ
 • rouzbeh.bayi ۱۱ مهر ۱۳۹۸

  هر روز بهتر از دیروز. مووفق باشید

  پاسخ
 • mahdi.fazeli ۴ مهر ۱۳۹۸

  سلام
  وب سایت عالیه وهمه فایلهای آموزشی در دسترسه ممنون از کار خوب شما

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی ۶ مهر ۱۳۹۸

   سلام ممنون از لطف شما

   پاسخ
 • mojtaba.d ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

  از گروه کاریمو اکادمی تشکر میکنم بخاطر اخبار و اطلاعات کافی /

  پاسخ

question