آموزش رایگان بورس + فایل صوتی رایگان

آموزش رایگان بورس

آموزش رایگان بورس  هدف و رسالت ما است و در سال های فعالیت خودش با قدرت تمام در تلاش است آموزش را از پایه برای مشتاقان این بازار فراهم کند؛ چرا که بازار بورس همواره یکی از جذاب ترین بازار های مالی و سرمایه گذاری می باشد که در سالیان گذشته نیز بیشترین بازدهی را نسبت به دیگر بازار های سرمایه داشته و افراد زیادی را به خود جذب کرده است. بسیاری از افراد تنها با شنیدن اخباری از رشد مثبت شاخص بورس به این بازار پر هیاهو جذب می شوند جایی که قیمت سهام ها هر روز نوسان می کنند و با عرضه و تقاضا تعیین می شوند.

اما طبیعتا برای کسب سود و بازدهی نیاز به آگاهی و آموزش بورسی دارد، در غیر این صورت بازار بورس برای کسانی که آموزش مناسبی در این مورد ندیده اند به یکی از بازار های خطرناک و پر ریسک تبدیل می شود که ممکن است پول و سرمایه زندگی شان را نابود کند.

اولین فایل از سلسله فایل های آموزش رایگان بورس  که در اختیار شما قرار خواهد گرفت و قدم اول شما برای ورود به بازار سرمایه خواهد بود، دکتر حسین صمدی با زبانی ساده با عزیزانی که نمی دانند باید برای خرید و فروش سهام چه کنند و در کل هیچ آشنایتی با این بازار ندارند سخن خواهد گفت و در اولین قدم مفهوم ریسک و راهکارهای جلوگیری از زیان را شرح خواهند داد . “فایل صوتی شماره یک در انتهای همین صفحه”

 

اهمیت آموزش

 

در ادامه این مطلب می خواهیم به آموزش رایگان بورس برای تازه کارها بپردازیم که از جمله  این مباحث؛ مبحث مقدماتی مورد نیاز جهت آشنایی با این بازار است. در ابتدا باید این را بدانید که بازار بورس همانند بازی شطرنج است و بازیکنی حرفه ای خواهد بود که به کسب مهارت پرداخته باشد هر چند که ممکن است عده ای با شانس در چند موقعیت موفق شوند ولی در نهایت پیروزی واقعی ازآن کسی خواهد بود که با تمرین و پشتکار آموزش ببیند و شانس های کوتاه مدتی را فراموش کند .

در بازار بورس هم کسانی که دانش مالی را همراه با صبر و شکیبایی دارند به سود های بزرگی می رسند ، فایل آموزشی دوم هم در پیرامون این مطلب و همچین به مبحث نقدشونگی بازار و مقایسه آن با بازار های دیگر می پردازد تا شما شناخت کلی و اولیه کاملی را داشته باشید و در نتیجه ادامه مطالب برای شما سودمندتر باشد.“فایل صوتی شماره دو در انتهای همین صفحه”

 

بورس چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده بورس را تعریف کنیم باید بگوییم بورس بازاری است که در آن معامله گران می توانند موارد مختلفی را خرید و فروش کنند و برای این کار می توان بورس های مختلفی را با قوانین خاص تشکیل داد؛ انواع بورس در ایران عبارت اند از:

 1. بورس اوراق بهادار تهران
 2. فرابورس
 3. بورس کالا
 4. بورس انرژی

ما در ابتدا هدفمان بورس اوراق بهادار است و در مطالب بعدی به تشریح مابقی بورس ها خواهیم پرداخت؛ بورس اوراق بهادار بازاری است که شرکت های سهامی عام زیر نظر سازمان بورس سهام خود را در آن عرضه می کنند و عده ای که خریدار هستند سهم این شرکت ها را می خرند.

خریداران سهم می توانند شرکت های بزرگ سرمایه گذاری باشند و یا فردی مثل من و شما. هرکس هم به اندازه پولی که دارد می تواند سهم بخرد. حداقل مبلغ برای خرید سهم یک شرکت در بورس ایران ۵۰۰ هزارتومان است؛ همچنین در بورس اوراق بهادار خرید و فروش اوراق مشارکت نیز صورت می گیرد که قوانین خاص خود را دارد.


برای مطالعه کامل درباره این مطلب به لینک مقابل مراجعه کنید: بورس چیست؟!


چرا بورس؟

بسیاری از افراد به دلیل بی اطلاعی که از بورس و مزایای آن دارند ؛این بازار را یک بازار پر ریسک می دانند که فقط شانس در آن دخیل است و یا برخی دیگر کم لطف تر هستند و آن را قمار می دانند ولی پیشنهاد ما همیشه و در هر زمانی سرمایه گذاری در بورس است اما واقعا چرا؟

در پاکست سوم آموزش رایگان بورس از صفر استاد صمدی در مورد اینکه چرا و چگونه باید در بورس سرمایه گذاری کنیم با شما سخن گفته اند و بطور کامل توضیح داده اند که بورس برای افراد آموزش دیده نتنها یک ریسک نیست بلکه یک دریا پر از فرصت های ناب است که قادرند آنها را صید کنند. شما بعد از شنیدن این صوت قطعا به فکر سرمایه گذاری در بورس خواهید افتاد!“فایل صوتی شماره سه در انتهای همین صفحه”

سهام چیست؟

قطعا تا بحال در زمینه مالکیت اموال و سند مالکیت، اصطلاح ۶ دانگ را شنیده اید و می دانید به این معنی است که آن زمین ، مغازه، ماشین یا هر چیز دیگری به ۶ قسمت مساوی تقسیم شده است و هر دانگ می تواند صاحب متفاوتی داشته باشد. در واقع اشخاصی که صاحب هر دانگ از آن ملک هستند با یکدیگر شریک می باشند.البته میزان مالکیت هر شخص ممکن است متفاوت باشد و نیاز نیست همگی بطور مساوی شریک باشند برای مثال ممکن است شخصی ۳ دانگ و ۲ شخص دیگر مجموعا ۳ دانگ دیگر را خریداری کرده باشند.

حالا فرض کنید که می خواهیم شرکتی بزرگ را بصورت مالکیت شراکتی دربیاوریم؛ می توان تمام دارایی های شرکت را بین چندین شریک تقسیم کرد و چون شرکت های بسیار بزرگی وجود دارند می توان آنها را به هزاران قسمت تقسیم کرد که به هر یک از قسمت های تقسیم شده از شرکت یک برگه سهام گفته می شود و صاحب هربرگ سهام نیز سهام دار نامیده می شود.


برای مطالعه کامل درباره این مطلب به لینک مقابل مراجعه کنید: سهام چیست؟


در بورس اوراق بهادار تهران هر سهام دارای برگه مالکیت می باشد و در واقع در بورس این اوراق سهام هستند که خرید و فروش می شوند و این سهامداران شرکت صاحب و مالک اصلی شرکت می باشند و به اندازه سهامشان در سود و زیان شرکت سهیم می باشند و به اندازه سهمی که در شرکت دارند حق نظر و اظهار رای در مجامع عمومی شرکت را دارند.“فایل صوتی شماره چهارم در انتهای همین صفحه”

 

چطوری کد بورسی بگیرم؟

برای شروع فعالیت در بورس ابتدا به یک کد بورسی نیاز است،  این کد دقیقا همانند کد ملی تنها یکبار صادر می شود و تا آخر عمر بدون تغییر باقی خواهد ماند. برای دریافت کد بورسی ابتدا باید در یک کارگزاری افتتاح حساب کنید و همچنین مراحل ثبت نام سجام را نیز طی کرد.

بعد از ثبت نام در سجام و کارگزاری پس از گذشت چند روز کد بورسی که متشکل از ۳ حرف اول نام خانوادگی تان و یک عدد ۵ رقمی تصادفی است برای تان ارسال می شود. کارگزاری ها در کنار کد بورسی ، نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملاتی مختص هر فرد را نیز در اختیار آنها قرار می دهند تا افراد بطور مستقیم بتوانند به خرید و فروش سهام بپردازند.

شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مراحل ثبت نام و مدارک مورد نیاز ثبت نام مب توانید به مطلب ثبت نام در بورس مراجعه کنید.

رسیدن به هدف

 

چطور باید در بورس خرید و فروش رو انجام بدیم؟

در گذشته برای خرید و فروش سهام باید به تالار ها مراجعه می شد و با سفارش به کار گزاری ها معاملات انجام می شد. اما امروزه با وجود اینترنت هر شخص با ورود به محیط کاربری خود در کارگزاری ها شخصا می تواند اقدام به خرید و فروش سهام کند.

کاربری مناسبی که برای کاربران در فضای مجازی طراحی شده امر خرید و فروش اینترنتی را بسیار تسهیل کرده و کاربران به راحتی می توانند با چند کلیک معاملات خود را انجام داده و همچنین از دیگر مزیت های حساب های کاربری شان مانند تابلو معاملات ، نمودار ها، تاریخ و جزییات معاملات قبلی ، مدیریت پرتفوی، پرتفوی مجازی و….. بهره ببرند.


برای مطالعه کامل درباره این مطلب به لینک مقابل مراجعه کنید: خرید و فروش اینترنتی سهام


برای آشنایی بیشتر با مفهوم کارگزار و خدماتی که کارگزاری ها ارائه می کنند و همچنین آشنایی با شیوه های معامله در بورس از جمله مکانیزم حراج در آن و سایر ابزار های برای فعالیت در این بازار مثل سایت tse و در نهایت آشنایی با بازی بازیگران سهم ها و نحوه ی سفارش گذاری آن ها در سهم ها برای گرفتار نشدن در بازی این حرفه ای های بازار و حفظ آرامش در بازار ی که پر هیجان است توجه شما را به دو فایل صوتی زیر جلب می کنم .“فایل صوتی شماره پنج و شش در انتهای همین صفحه”

 

سود و درآمد سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

برخی از ما می پرسند که اگر مقداری پول در بورس بگذاریم در ماه چقدر سود خواهیم کرد؟!این سوال از اساس اشتباه است و ما پاسخی برای آن نداریم؛ بازار بورس با دیگر مشاغل متفاوت است و نمی توان برای آن درآمد تضمین شده ماهیانه در نظر گرفت، اما ما بر اساس تجربه سال ها فعالیت در بازارمی توانیم به شما بگوییم که در بورس باید دید سالیانه داشته باشید؛ همچنین درآمد شما در این بازار بستگی به آموزش های بورسی شما، مهارت شما در تحلیل و معامله و سایر موارد دارد که کارگروه کایمو آکادمی به طور مفصل در پکیج آموزش صفر تا صد بورس درباره آنها صحبت کرده و تمام آموزش های لازم را برای شما گرد آوری کرده است. داده ایم دارد.

برای کسب درآمد در بازار هیچ محدودیتی جز علم و مهارت بورسی وجود ندارد و شما تنها در یک روز هم می توانید میلیارد ها تومان سود کسب کنید اما این به شرط تسلط کامل شما می باشد. اگر هم به دنبال اعداد و ارقام هستید باید بگوییم که بطور متوسط یک معامله گر خوب در بازه ای ۵ ساله در هر ماه حدود ۱۰ تا ۱۵ % سود کسب می کند، اما برای افراد مبتدی از سال دوم یا سوم حضور در بازار حدود ۳۰ تا ۵۰ % بازدهی سالانه مناسب بنظر میرسد.

 

تحلیل های بنیادی و تکنیکال در بازار سهام

بطور کلی برای انتخاب سهام در بازار بورس از دو روش استفاده می شود که چندین سال است که در بازار های جهانی و داخلی مرسوم هستند.

تحلیل بنیادی

در تحلیل بنیادی اساس و بنیاد شرکت و ارزش ذاتی آن سهم و سود سازی آن در آینده و دیگر موارد بررسی می شود. در یادگیری تحلیل بنیادی هیچ انتهایی وجود ندارد و تا آخرین لحظه ممکن می توان در این زمینه به یادگیری پرداخت. این نوع تحلیل به علم اقتصاد و مدیریت مالی نزدیک می باشد و از ریسک کمتری به نسبت تحلیل تکنیکال برخوردار است.

تحلیل تکنیکال

در تحلیل تکینیکال با توجه به نمودار قیمت سهم در گذشته و ابزار های کمکی مانند اندیکاتور ها و الگو ها آینده ی سهم را پیش بینی می کنند. این تحلیل بر اساس احتمالات و رفتار بازار صورت می گیرد و نسبت به تحلیل بنیادی از ریسک بیشتری برخوردار است.

 

تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال هر کدام به تنهایی می توانند برای خرید و فروش کافی باشند اما استفاده از هر دو تحلیل ریسک معاملات را بسیار کاهش می دهد و باعث افزایش چشمگیر سود شما خواهند شد؛ پس بهتر است از هر دو تحلیل به عنوان مکمل های یکدیگر استفاده کنید.

همانطور که گفتیم رسیدن به موفقیت در بورس ملزم به آموزش دیدن و فراگیری مهارت های بورسی مانند تحلیل های تکنیکال ، بنیادی ، مهارت های مالی رفتاری و … است؛ حجم این مطالب بسیار زیاد می باشند و نمی توان در یک مطلب تمامی آنها را برای متقاضیان ارائه کرد. همچنین برای اطمینان از یادگیری کامل مطالب نیاز به تمرین و تجربه آنها نیز می باشد. گروه کاریمو تمام این مطالب را به طور جداگانه ای تهیه کرده است که در همین سایت در دسترس شما عزیزان است که می توانید تهیه فرمایید؛ برای قدم اول هم می توانید از دوره آموزشی تحلیل تکنیکال مقدماتی شروع کنید و در ادامه با سپری کردن دوره های پیشرفته به یک تحلیل گر حرفه ای در این بازار تبدیل بشوید.“فایل pdf شماره هفت در انتهای همین صفحه”


حال میتونید آموزش کامل بورس رو شروع کنید: آموزش بورس از صفر

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران
افزودن نظر
 • پیمان اخوندی 11 اکتبر 2020

  آیا همزمان با فایل صوتی متن بصورت pdf در اختیار قرار میگیره که مطالبو مثالها رو بهتر درک کنیم ؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی 11 اکتبر 2020

   خیر ویدیو های آموزشی بطور کامل گویای مطلب می باشند فایل های پی دی اف به تعداد محدودی می باشند…. اما فایل های مورد نیاز که در دوره ها استفاده می شوتد در اختیارتون قرار میگیره

   پاسخ
 • اسفندیار علی نیا 7 اکتبر 2020

  یا سلام و احترام.
  بقیه فایلهای صوتی در کجا قرار داده شده است؟
  سپاس

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی 10 اکتبر 2020

   سلام در دوره های آموزشی قسمت فروشگاه میتونید دریافت کنید

   پاسخ
 • بورس 6 ژوئن 2020

  سلام
  خسته نباشید
  بزرگوار همه ۱۳ قسمت در دوره موجوده؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی 6 ژوئن 2020

   سلام بله

   پاسخ
 • محمدرضا 30 مه 2020

  سلام وقت بخیر
  برای گرفتن کد معاملات انلاین توی شرایطش زدید حداقل ۱۸ سال و مدرک دیپلم
  به تازگی سهام عدالت هم آزادسازی شده و خود فرد میتونه سهامش رو خرید و فروش کنه
  اون کسانی که این شرایط رو ندارند باید چیکار کنن؟!؟!
  میشه سهامشون رو واگذار کنن؟!

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی 30 مه 2020

   سلام
   در حال حاضر این محدودیت ها برداشته شده و همه افراد میتونن کد معاملاتی آنلاین بگیرین.

   پاسخ
 • عباس 9 آوریل 2020

  سلام خیلی ممنون از مطالبتون

  پاسخ
 • ehsankhalili 8 آوریل 2020

  با سلام..خواستم از اساتید محترم بپرسم ایا پکیج استادی بورس تمام اون سیزده دوره ایکه تبلیع شده را شامل میشه یا اینکه پکیج استادی خلاصه ای از این سیزده پکیج میباشد…سپاسگزارم

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی 8 آوریل 2020

   سلام وقت شما بخیر
   بله شامل تمام ۱۳ مبحث هستش و آموزش صفر تا صد بورس رو شامل میشه. بعد از گذروندن این دوره دیگه نیاز به هیچ دوره و آموزش دیگه ای نخواهید داشت

   پاسخ
 • yalda.izadpanah 25 نوامبر 2019

  با سلام چگونه وارد سایت شویم برای ادامه دوره ی استادی یک مرداد ۱۳۸۹

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی 10 دسامبر 2019

   سلام با یوزنیم و پسوردی که در اختیار دارید وارد شید

   پاسخ
 • کاظمی 20 نوامبر 2019

  سلام با توجه به قطع شدن تلگرام دوره های شما در کانال تلگرام چه می شود؟ما باید چه کار کنیم؟ممنون

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی 21 نوامبر 2019

   سلام از طریق سایت می تونید دوره های خودتون رو دنبال کنید

   پاسخ
 • A.m.i 11 نوامبر 2019

  سلام. با تشکر از سایت خوبتون
  سه تا سوال داشتم ممنون میشم اگه لطف کنید جواب بدید
  اول اینکه چجوری میشه ارزش ذاتی سهام رو بدست بیاریم؟ مثلا چجوری میشه فهمید ارزش واقعی سهام با قیمت روز سهام در بورس چقدر تفاوت داره؟
  سوال دومم تاریخچه قیمت سهام شرکت از بدو ورودش به بورس رو کجا میتونم ببینم؟
  و سوال سوم هم مربوطه به فایلهای صوتی اموزشتونه. میشه بگید چه مدتی طول میکشه هر فایلی رو بذارید تو سایت؟
  باز هم ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی 12 نوامبر 2019

   پاسخ سوال اول: با استفاده از تحلیل بنیادی
   پاسخ سوال دوم: بعد از تحلیل بنیادی کردن سهم ارزش ذاتی را بدست می آورید و با قیمت فعلی سهم مقایسه می کنید.
   سوال سوم: در سایت tse و همچنین در نرم افزار مفید تریدر
   سوال چهارم: همه فایل ها به صورت آماده در سایت مون هست و بعد از پرداخت هزینه دوره شما شروع میشه و هروقت بخواید دانلود میکنید و گوش میدید

   پاسخ
 • ahmad 7 نوامبر 2019

  سلام‌
  برای شناسای سهامی که به مجمع کنم که سود در ان تقسیم می شود چکار کنم و در سایت کدال دقیقا چه جستجو کنم با تشکر

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی 10 نوامبر 2019

   سلام متوجه سوال تون نشدم

   پاسخ
 • دنی 30 اکتبر 2019

  سلام
  آموزشای خوبی میذارین
  ولی چرا اینقدر دیر به دیر فایل جدید میذارین
  لطفا زود به زود بذارین
  من دوست دارم زودتر یاد بگیرم
  ممنون

  پاسخ
 • دنی 27 اکتبر 2019

  سلام
  خیلی خوب آموزش میدین
  ولی دیر به دیر آموزش جدید میزارین
  ممنون

  پاسخ
 • ستاری 15 اکتبر 2019

  سلام ممنون میشم اگر در واتس آپ هم کانال راه اندازی کنید تلگرام خیلی سخت باز میشه یا اصلا باز نمیشه

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی 19 اکتبر 2019

   سلام واتس اپ کانال نداره از طریق سایت باید دنبال کنید

   پاسخ
 • moslem2694 15 سپتامبر 2019

  سلام
  چرا فایل‌های صوتی پاک شدن؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی 28 سپتامبر 2019

   مشکل برطرف شد و در دسترس می باشند

   پاسخ
 • هادی 25 آگوست 2019

  چجوری میشه به تحلیل تکنیکال استناد کرد؟
  مگه نباید در نظر گرفت چه عواملی ممکنه باعث سودده یا زیان ده شدن اون سهم بشه؟

  پاسخ
  • کاریمو آکادمی 31 آگوست 2019

   سلام. اگر بخواهید فقط با تحلیل تکنیکال معامله گری کنید اونوقت باید استراتژی معاملاتی خودتون رو بر این اساس تدوین کنید

   پاسخ

question