استراتژی ماینر

بررسی اجمالی

استراتژی ماینر

قبل از اینکه راجع به استراتژی ماینر صحبت کنیم لازم است که اصلا بدانیم استراتژی معاملاتی چیست؟! استراتژی معاملاتی یا سیستم معاملاتی موارد تحلیلی هست که برای خودمان تعیین میکنیم و طبق آنها معامله می کنیم. در واقع برای موفقیت در بازار سرمایه تنها شناخت تمامی ابزار های تحلیلی کافی نییست و می بایست ترکیب این ابزار را به خوبی در کنار هم قرار داد تا سیستمی برای معاملات شکل گیرد. یک سیستم معاملاتی خوب تشکیل شده از ابزار های تحلیلی همراه با قوانین و قواعد مشخص برای تحلیل نقطه ورود مدیریت معامله و نقطه خروج چه از لحاظ قیمتی و چه از لحاظ زمانی می باشد.

استراتژی معاملاتی معمولا بصورت شخصی می بایست تعیین شود چون برای هر معامله گری رفتار شخصی وی حائز اهمیت بسیاری است. مثلا شخصی بر مسائل فاندامنتال تسلط دارد و یا شخصی پر ریسک و روزانه معامله می کند قطعا استراتژی معاملاتی این دو شخص بسیار متفاوت خواهد بود.

اما در این بین افرادی هستند که به دنبال استراتژی معاملاتی افراد موفق در بازار سرمایه هستن و طبق آنها معامله می کنند


برای این موضوع روی استراتژی معاملاتی یا سیستم معاملاتی چیست؟! کلیلک کنید و این مطلب را به دقت مطالعه بفرمایید.


رابرت ماینر

یکی از افراد موفق در بازار سرمایه رابرت ماینر می باشد که استراتژی معاملاتی خود را نیز برای آموزش در اختیار عموم گذاشته است. رابرت ماینر نامی شناخته شده در بین تحلیل گران و معامله گران بازار می باشد. نام رابرت ماینر در مباحث امواج الیوت بسیار به گوش می خورد.

دوره استراتژی ماینر

طبیعتا هیچ استراتژی بازدهی ۱۰۰٪ و بدون شکست ندارد و ما در استراتژی ها بدنبال کمترین ریسک و بیشترین بازدهی در کمترین زمان ممکن هستیم.استراتژی ماینر هم همانند دیگر روش های منطقی به دنبال بیشترین احتمال موفقیت می باشد.

جالب است بدانید که تعداد معاملاتی که برای یک استراتژیست و معامله گر موفق مثل رابرت ماینر منجر به شکست می شود خیلی بیشتر از تعداد معاملات موفق او می باشد اما در نهایت و برآیند سود و زیان ها مقدار سود از معاملات بسیار بیشتر می باشد.

رابرت ماینر بازار را از ۴ بعد مومنتوم الگو قیمت و زمان بررسی می کند. در این دوره ما روش های کاملی را از لحظه ورود تا خروج یاد میگیریم.

هر یک از ۴ بعد اطلاعات خاصی را برای تصمیمی گیری در اختیار ما می گذارد. هر تصمیمی که شامل بررسی تمام این اطلاعات باشد کامل تر و احتمال موفقیت آن بیشتر است و اگر یکی از این جنبه ها را نادیده بگیریم تصمیم و استراتژی ما یک ریسک بزرگ خواهد شد.

ما با ترکیب ابزار های تکنیکالی مثل اندیکاتور ها حمایت ها مقاومت ها تراز های فیبوناچی امواج الیوت و … به دنبال نقاط دقیق ورود و خرج قیمتی و زمانی هستیم.

در این دوره بطور ساده و واضح تمامی مطالب در فایل های ویدیویی آموزش داده شدند. و دوره مناسب برای تمامی بازار های سهام آتی فارکس و ز این نوع دست بازار های مالی می باشد.

 

 

ادامه مطلب
نظرات کاربران
افزودن نظر

دوره های مشابه

استراتژی ماینر

استراتژی ماینر
استراتژی ماینر
استراتژی ماینر
استراتژی ماینر
question