توجه بیش از حد به رسانه های بورسی و شایعات بورس

توجه بیش از حد به رسانه های بورسی و شایعات بورس

می توان گفت در تبلیغات مالی رسانه های بورسی و شایعات بورس تقریبا هیچ چیزی وجود ندارد که بتواند به شما کمک کند تا به هدفتان برسید. رسانه های زیادی در بازار بورس ایران و جهان درآمدشان از شایعات بورس است. پول می گیرند که شایعات بورسی ایجاد کنند و یا با شایعه درست کردن سهم های خود را با قیمت بالا می فروشند.

باید به این نکته مهم توجه کنید وقتی سایت و یا کانال تلگرامی خاصی از سهمی بیش از اندازه صحبت می کند آیا واقعا در سهم خبری وجود دارد یا اینکه سهم بازی قیمت دارد و می خواهند با این نوع شایعات بورسی قیمت سهم را بالا ببرند؟

بیشتر اوقات حالت دوم رخ می دهد. افرادی که پول خوبی دارند دور هم جمع می شوند٬ با پولی بزرگ وارد سهمی کوچک می شوند و برای رسیدن به هدف نهایی شان نیاز به چند رسانه برای رساندن شایعات شان در قبال یک سهم به گوش مردم دارند. قیمت سهم بی ارزش را بالا می برند و در نقاط بالا آن را به افراد بی تجربه می فروشند.


این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد: هزینه فرصت اقتصادی چیست؟!


همه شان را خاموش کنید. چند خبرنامه وجود دارد که می توانند تمام ارزش های واقعی را به شما نشان دهند. چگونه باید آن ها را شناخت؟

یکی از راه هایی که می توانید رسانه درست را از نادرست تشخیص دهید توجه به محتوای خبرنامه است. برای مثال کانال تلگرامی X را در نظر بگیرید. این کانال را می بینید که هر روز در ارتباط با سهمی خبر هایی تحریک آمیز و طمع انگیز منتشر می کند. در حالی که هیچ خبر خاص و مثبتی در آن سهم نیست و این ها صرفا شایعات بورسی است. برای مثال کانال آقای نیما آزادی را در نظر بگیرید ایشان هیچ وقت روی سهم خاصی تاکید ویژه نمی کنند و فقط تحلیل هایشان را در ارتباط با سهم های مختلف بازار قرار می دهند که بیشتر بار آموزش دارند تا سیگنال دهی.

یا کانال های مجموعه کاریمو آکادمی را در نظر بگیرید٬ در کاریمو هم هیچ وقت بر روی سهم خاصی تاکید نمی کنیم و یا سیگنال نمی دهیم و بیشتر تمرکزمان بر روی مباحث آموزشی می باشد. ولی دوستانی هستند که هر روز با ربات ها و ابزار های گوناگون سعی در ایجاد شایعات بورسی دارند.

آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید؟ اگر واقعا کسی اطلاعات خوبی در مورد یک سهام داشت یا پیشنهادات تجاری خوبی داشت و یا یک فرمول محرمانه برای کسب درآمد از بورس داشت، آیا واقعا آن را در تلویزیون ٬ وب سایت و یا کانالش جار می زد و می فروخت؟ آن هم با قیمت های پایین ماهانه؟ قطعا نه، اگر چنین چیزی واقعیت داشت سکوت می کردند و میلیون ها میلیون پول به جیب می زد.

سعی کنید به جای اینکه حرف های دیگران را ملاک خرید و فروش خود قرار دهید خودتان بورس را یاد بگیرید و بر اساس تحلیل خودتان خرید و فروش کنید.

راه حل چیست؟ سعی کنید به جای خواندن شایعات بورسی کانال ها و سایت های زرد٬ خبرنامه ها و مطالب آموزشی را مطالعه کنید که به واقعیت نزدیک هستند و باعث افزایش علم و دانش شما در بورس می شود. و از طرفی دیگر بیشتر وقتتان را صرف ساختن طرح های سرمایه گذاری و تدوین استراتژی معاملاتی تان کنید.

بهتر است به جای صرف کردن زمان های طولانی برای خواندن شایعات بورس در کانال های مختلف سایت هایی مانند دنیای اقتصاد ٬ تجارت فردا و مطالب سایت کاریمو آکادمی و مواردی از این دست را بخوانید تا دانش و علم شما در زمینه بورس و اقتصاد بیشتر شود تا معاملات بهتری انجام دهید.


پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید : شاخص بورس چیست؟! انواع شاخص های بورسی


 

5/5 (1 نظر)
برچسب ها:

مطالب پیشنهادی

ترتیبی که گروه دوره آموزشی برای خواندن مطالب سری چرا در بورس ضرر میکنیم؟ به شما پیشنهاد میکند:


نظرات کاربران
افزودن نظر

question