چرا در بورس ضرر میکنیم؟

تومان

تومان
با خرید این دوره:
فیلم و صوت اموزشی
جامع بودن دوره
مطالب کاربردی
بیان ساده در تدریس
مناسب برای همه افراد
ویژگی های دوره

مدرس دوره
مکان دوره
سرفصل ها
سطح مهارت

بررسی اجمالی

درس های این دوره

چرا در بورس ضرر میکنیم؟ضرر کردن در بورس تا کی؟چرا سبد من همیشه قرمز است؟چراهمیشه در حال ضرر کردنم؟ضرر کردن در بورس تا کی؟چرا سبد من همیشه قرمز است؟چراهمیشه در حال ضرر کردنم؟چطور می تونم جلوی ضرر کردنم رو بگیرم؟

ضرر کردن در بورس و اشتباهاتی که در معاملات اتفاق می افتد خود بخشی از فرآیند یادگیری است. ولی نباید اجازه دهیم ضرر کردن باعث از بین رفتن انگیزه و سرمایه ما برای ادامه فعالبت در بورس شود

در درس اول درباره ضرر کردن در بورس به خاطر نداشتن استراتژی معاملاتی صحبت کردیم.در این درس هم درباره دو مورد دیگر از عوامل موثر بر ضرر کردن در بورس صحبت میکنم.

در نهایت برای یک معامله و کلیت سبد خود بازه زمانی در نطر بگیرید. تعیین بازه زمانی خیلی می تواند شما را در رسیدن به استراتژی و سود خوب کمک کند. اگر بازه زمانی برای معامله در نظر نگیرید ضرر کردن در بورس در همان گام های ابتدایی شما را از سرمایه گذاری منصرف می کند.

معامله گر وقتی در ضرر است بیشتر سهام داری میکند زیرا امید دارد قیمت سهم دوباره رشد کند و او از ضرر خارج شود سپس سهمش را بفروشد. ممکن است حتی در بلند مدت این اتفاق بی افتد ولی به چه بهایی؟ به بهای نگهداشتن سهامی که سه سال زمان می برد تا دوباره به قیمت خریدمان برگردد؟

بازار سهام مانند ایستگاه قطار است. اگر از یک قطار جا ماندید قطار بعدی با اندکی اختلاف می آید و می توانید سوار آن شوید. پس نه برای خرید عجله کنید و نه در سهمی که ضرر کردید مدت طولانی صبر کنید تا به قیمت خرید بازگردد که بخواهید آن را بفروشید و از سهم خارج شوید.

اینکه میانگین کم کردن زمانی که قیمت سهم رو به کاهش است کار درستی است یا خیر به استراتژی معاملاتی معامله گر بستگی دارد. برای معامله گری که بر اساس تحلیل تکنیکال معامله میکند میانگین کم کردن می تواند مثل سم باشد!

استفاده از پول وام برای سرمایه گذاری در بورس ممنوع است! اما چرا ؟ شاید این جمله را بارها و از زبان افراد مختلف شنیده باشید! اما دلیل این حرف چیست؟ چرا می گویند که نباید از پول وام برای سرمایه گذاری در بورس استفاده کرد! پول ٬ پول است دیگر چه فرقی دارد که پول وام باشد یا پولی که پس انداز کرده ایم؟

پیشنهاد ما و اهل فن این است که به جای کار کردن در چند بازار به صورت هم زمان یک بازار را انتخاب کنید و روی آن کار کنید. مبتدی ها اصولا زیاد از این شاخه به آن شاخه می پرند و نمی توانند بر روی یک بازار تمرکز کنند و در آنجا با کسب دانش و تجربه معاملات خود را بهبود دهند.

معامله گری شغل پیچیپده٬ دشوار و البته شیرین می باشد. شغلی با درآمد بالا و همچنین نیازمند تخصص ٬تجربه و مهارت بالا. در مطالب قبلی این درس برایتان از دلایل مختلف ضرر کردن در بورس گفتیم. در این درس نیز می خواهیم یکی دیگر از این دلایل را برایتان بازگو کنیم.

می توان گفت در تبلیغات مالی رسانه های بورسی و شایعات بورس  تقریبا هیچ چیزی وجود ندارد که بتواند به شما کمک کند تا به هدفتان برسید. رسانه های زیادی در بازار بورس ایران و جهان درآمدشان از شایعات بورس است.پول میگیرند که شایعه ایجاد کنند و یا با شایعه درست کردن سهم های خود را با قیمت بالا می فروشند.

خرید بی اساس و خرید عجولانه سهام هر دو از جمله مواردی هستند که همه معامله گران حداقل دو و یا سه باری اسیر آن شده اند. هرکس این اشتباه را به نوعی انجام داده است که در هر نوع از آن باشد جزو خطاهای معامله گری می باشد و باید از آن اجتناب کرد.

نظرات کاربران
افزودن نظر

دوره های مشابه

چرا در بورس ضرر میکنیم؟

چرا در بورس ضرر میکنیم؟
چرا در بورس ضرر میکنیم؟
چرا در بورس ضرر میکنیم؟
چرا در بورس ضرر میکنیم؟
question