هوش مالی

تومان

تومان
با خرید این دوره:
فیلم و صوت اموزشی
جامع بودن دوره
مطالب کاربردی
بیان ساده در تدریس
مناسب برای همه افراد
ویژگی های دوره

مدرس دوره
مکان دوره
سرفصل ها
سطح مهارت

بررسی اجمالی

درس های این دوره

برای پولدار شدن شما نیاز به یک ذهن ثروت ساز دارید که به شما مسیر درست را نشان دهد و به شما کمک کند تا بتوانید با پول خود پول بسازید.در این سلسله از مطلب ما قصد داریم تا مطالبی را در این زمینه از کتاب پدر پولدار پدر بی پول رابرت کیوساکی را برای شما منتشر نماییم.

ترس و طمع بلایی برای کسب و کار و زندگی ما. زندگی بهترین معلم دنیاست و شیوه اش با مدرسه فرق میکند.حرفی نمیزند بلکه عمل میکند و ما را تکان می دهد تا چیزی یادمان دهد.

پول نمی تواند همه مشکلات ما را حل کند٬آدم های زیادی یک شبه پولدار می شوند ولی نمی توانند این پول را بیشترش کنند!میدانید چرا؟

کسب و کاری را برای خودتان شروع کنید و مواظب آن باشید.با کارکردن برای دیگران تقریبا چیزی به دست شما نمی رسد.سیستم آموزشی به ساختن نیروهای کار برای پول تمرکز دارد.بین شغل شما و کسب و کارتان تفاوت زیادی وجود دارد ؛ کارمند بانک شغل است نه کسب و کار ٬آشپزی شغل است و نه کسب و کار.

شما هیچ وقت نمی توانید ریسک سرمایه گذاری خود را صفر کنید ولی با کسب دانش مالی میتوانید آن را کاهش دهید.یادتان باشد راه ثروتمند شدن چیز عجیبی نیست!تلاش و پشتکار به اضافه افزایش روز افزون هوش مالی.

انسان های حرفه ای،با استعداد و با هوش بسیاری وجود دارند اما تنها اینها برای ثروتمند شدن کافی نیست. مهم ترین موضوع پرورش ذهن پولساز است که این کار با آموزش های مالی،پرورش ذهنی قدرتمند در موضوعات مالی و تجربه لازم بدست می آید.

حس ترس و تردید به خودمان که نشانه عدم اعتماد به نفس است عامل تخریب بسیاری از موقعیت های عالی برای موفقیت است، همه ما این جنس حس را در درون خود داریم.این حس باعث می شود ریسک نکنیم و محتاط عمل کنیم.

برای کنترل ثروت به نبوغ مالی احتیاج است و همگی ما درون خود نبوغ مالی داریم اما از آن کار نمی کشیم.نبوغ مالی آنقدر باهوش است که بتواند برای خود راه حل بسازد ولی باید تکانش دهید تا بیدار شود.

شاید بتوان گفت یکی از بزرگترین دلایلی که وارن بافت تا این اندازه توانست در دنیای بورس و تجارت موفق شود بلند پروازی و قانع نبودن او باشد. وارن بافت از هفت شرکت اولی که در آن ها کار می کرد بیرون آمد به خاطر اینکه درآمد قابل توجهی کسب نمی کرد.

دیدگاه او به گونه ای بود که دوست داشت به شهرت خوبی برسد و خود را به عنوان شوالیه ای سوار بر اسب سفید برای سهام دارانش معرفی کند.کسی که می توان به او اعتماد کرد و صبر کرد تا تمام اندیشه هایش را به ثمر برساند.

افرادی که اطرافمان هستند اثر زیادی بر حال و آینده ما دارند.نمی توان این نکته مهم را انکار کرد.جمله زیبای زیر منسوب به چارلی چاپلین است؛ افکار هر آدمی٬ میانگین افکار پنج نفری است که بیشتر وقت خود را با آنها می گذراند.

اگر هنوز به موفقیت نرسیده اید و تغییری نکرده اید دست از کاری که می کنید بردارید.اگر‌کاری را که سالیان سال است انجام می دهید نتیجه ای نگرفتید پس امیدی به آن نداشته باشید و به دنبال کار جدیدی باشید.

شریک تجاری بافِت Charlie Munger می گوید که اگر شما از بین ۴ الی ۵ ایده ی برتر، بهترین آن ها را انتخاب کنید و تنها روی همان ایده تمرکز کنید و الباقی را رها کنید، می توانید مثل بافِت در شرکت Berkshire Hathaway رکورد بزنید.

اثر مرکب (COMPOUND EFFECT) قانونی نوشته شده برای رسیدن به موفقیت است. این اصل توسط دارن هاردی در کتاب اثر مرکب بیان و تشریح شد و پس از آن بر سر زبان ها افتاد. در این مقاله قصد داریم با کمک مثال هایی از کتاب به توضیح مفهوم و اهمیت این اصل بسیار مهم و قطعی در موفقیت بپردازیم.

بهره مرکب یا compaund interest یکی از انواع سود در سرمایه  گذاری است که در آن سود های حاصل در طول سرمایه گذاری به اصل سرمایه اضافه می شود و به این سود ها نیز در دوره های آتی سود تعلق می گیرد. در واقع سرمایه گذار از سود سرمایه اش نیز سود می برد در حالی که در بهره ساده سود تنها به اصل سرمایه تعلق می گیرد پس در بهره مرکب سود به اصل سرمایه و سود های دوره های قبل تعلق می گیرد.

نظرات کاربران
افزودن نظر

دوره های مشابه

question